Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Praca / Robotnicy

Praca / Robotnicy

Praca i robotnicy na znaczkach pocztowych dostępnych w ofercie internetowego sklepu filatelistycznego Znaczkopol pokazani są często jako bohaterowie dnia codziennego. Na znaczkach pocztowych kolekcjonerskich z pracą i robotnikami najczęściej widoczni są zmęczeni, ale uśmiechnięci górnicy. Ich ryzykowna i pełna wyrzeczeń praca bez wątpienia zasługuje na upamiętnienie – nie tylko w postaci znaczków pocztowych. Górnictwo to ciężka praca fizyczna polegająca na wydobywaniu kopaliny (węgla, ropy naftowej, soli, rudy metali itp.) oraz przygotowywaniu jej do zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu lub życiu codziennym. Górnicy na znaczkach pocztowych z pracą i robotnikami najczęściej pojawiają się w stroju roboczym, a więc obowiązkowym kasku na głowie i przymocowaną do niego latarką oraz kilofem lub cięższym sprzętem w dłoniach. Pamiętać jednak należy o niewidocznym często na kolekcjonerskich znaczkach z pracą stroju górników, czyli czarnym mundurze z charakterystycznym wysokim nakryciem głowy z wetkniętym w nie białym piórkiem.

Znaczki kolekcjonerskie – robotnicy podczas codziennej pracy

Kolekcja znaczków pocztowych, na których ukazana jest praca i robotnicy to jednak nie tylko górnictwo. W internetowym sklepie filatelistycznym Znaczkopol bez problemu odnajdziesz znaczki pocztowe z pracą wykonywaną przez kobiety. Są to chociażby takie czynności, jak zbieranie warzyw i owoców, szycie oraz tkanie. Męska praca na znaczkach pocztowych najczęściej związana jest z uprawą roli, inną niż górnictwo pracą fizyczną oraz łowieniem ryb.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.