Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Prawa człowieka

Prawa człowieka

Prawami człowieka nazywane są podstawowe normy przysługujące każdemu z samego faktu bycia człowiekiem. Są to między innymi: prawo do życia, wolność słowa czy prawo do edukacji. Cytując za artykułem 1. znajdującym się w „Powszechnej deklaracji praw człowieka” – Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa.

Amnesty International na znaczkach pocztowych z prawami człowieka

Amnesty International jest międzynarodową organizacją zapobiegającą wszelkim naruszeniom praw człowieka. Jej działania polegają między innymi na pisaniu listów do osób rządzących krajami, w których łamane są prawa człowieka. Akcja ta nosi nazwę Maratonu Pisania Listów i odbywa się na początku grudnia. Każdego roku liczba napisanych listów znacząco wzrasta – na przykład 3 lata temu w samej zaledwie Polsce napisano ponad 350 tysięcy listów.

Prawa człowieka na znaczkach pocztowych – Martin Luther King

Martin Luther King to najczęściej pojawiająca się osoba na znaczkach pocztowych dotyczących praw człowieka w ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol. King urodził się w 1929 roku i był amerykańskim pastorem baptystycznym. Stał także na czele ruchu praw obywatelskich. Jego działania związane były z chęcią doprowadzenia do zaprzestania dyskryminacji rasowej oraz równouprawnienia Afroamerykanów. Za dążenia te uhonorowany został nie tylko umieszczeniem wizerunku na znaczkach pocztowych z prawami człowieka. W 1964 roku otrzymał bowiem Pokojową Nagrodę Nobla. Martin Luther King na znaczkach kolekcjonerskich przedstawiających prawa człowieka najczęściej stoi obok Johna F. Kennedy'ego, 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kennedy w latach 60. XX wieku zapewnił Martinowi Lutherowi Kingowi ochronę federalną w czasie protestów w Alabamie.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.