Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Fauna

Fauna

Fauną nazywamy wszystkie gatunki zwierząt, które żyją na świecie. Możemy podzielić je ze względu na dany obszar (region, państwo, kontynent), środowisko (fauna morska, fauna sawannowa) oraz na okres geologiczny.

Fauna na znaczkach pocztowych

Zwierzęta to jeden z najpopularniejszych motywów pojawiających się na znaczkach pocztowych z całego świata. Kolekcjonowanie tego typu walorów filatelistycznych jest bardzo popularne wśród wielu pasjonatów. Znaczki ze zwierzętami posiadają nie tylko wartość estetyczną, ale przede wszystkim kulturową. Wśród nich możemy znaleźć zwierzęta domowe, egzotyczne, a także te chronione bądź wymierające. W naszej kolekcji obecne są również znaczki pocztowe ze zwierzętami najbardziej charakterystycznymi dla danego kontynentu bądź państwa – z australijskim wielbłądem, afrykańską żyrafą czy peruwiańską lamą. 

Znajdziesz tu m.in. znaczki pocztowe z bezkręgowcami, znaczki pocztowe z ssakami, a także znaczki kolekcjonerskie z rybami i ptakami. 

Znaczki pocztowe ze zwierzętami

Fauna na znaczkach pocztowych pojawiła się w Polsce dopiero po 1953 roku. Od tego czasu stale i regularnie pojawia się na nowych wydrukach. Ilość znaczków ze zwierzętami często zmusza kolekcjonerów do wybrania konkretnego gatunku, dlatego postanowiliśmy podzielić główną kategorię na kilka mniejszych podkategorii. Znajdziesz w nich znaczki pocztowe tylko z ssakami, bezkręgowcami, fauną morską, gadami, płazami, ptakami i rybami. Naszym Klientom oferujemy także znaczki pocztowe ze zwierzętami z serii WWF, czyli organizacji ekologicznej World Wide Fund for Nature, której głównym celem jest ochrona środowiska i utrzymanie harmonii pomiędzy naturą, a ludźmi.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.