Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Pieczęcie

Pieczęcie

W dawnych pieczęcie służyły do ochrony ważnych dokumentów zawierających informacje, które nie powinny zostać ujawnione przypadkowym osobom. Należały do nich na przykład dekrety królewskie lub listy władców czy arystokratów. Oprócz tego pieczęcie pozwalały potwierdzić prawdziwość tychże pism i były środkiem zabezpieczającym ważne druki – przeczytać je można było dopiero wówczas, gdy złamano lakową pieczęć. Obecnie dokumenty i listy z pieczęciami stanowią cenną pamiątkę z dawnych czasów. Na znaczkach kolekcjonerskich z pieczęcią zobaczyć można wybrane przykłady tych wyciskanych za pomocą stempla zabezpieczeń.

Znaczki pocztowe z pieczęcią – czym różni się pieczęć od pieczątki

Znaczki pocztowe przedstawiające pieczęcie bardzo dobrze pokazują, jak w rzeczywistości wyglądał ten proces zabezpieczania pism. Warto wiedzieć jednak, że „pieczęć” i „pieczątka” nie są synonimami. Pieczęcie stosowane były przez osoby fizyczne oraz prawne. Do grup tych należeli np. papież, monarcha, państwa lub samorządy. Znaczki kolekcjonerskie z pieczęciami w internetowym sklepie filatelistycznym Znaczkopol przedstawiają pieczęcie znanych władców czy książąt. Pieczątka z kolei odbijana jest na papierze w celu poświadczenia prawdziwości danego druku. Pieczątkę mają na przykład różnego rodzaju firmy czy lekarze wystawiający recepty.

Pieczęcie na znaczkach pocztowych – co symbolizują

Widniejące na znaczkach kolekcjonerskich pieczęcie były i są nie tylko gwarancją poufności danego dokumentu. W sztuce, kulturze oraz na znaczkach pocztowych pieczęcie symbolizują przede wszystkim potęgę i władzę. Ich symboliczne znaczenie często odnosi się także do ochrony, autorytetu, tajemnicy oraz czegoś niedostępnego. Na szczęście, znaczki pocztowe z pieczęciami w sklepie filatelistycznym Znaczkopol bez problemu są dostępne od ręki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.