Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Konie

Konie

Konie to zwierzęta dość mocno związane z kulturą i historią nie tylko Polski, ale i całego świata. Są na tyle ważne dla człowieka, że umieszcza się je na znaczkach pocztowych lub widokówkach. Znaczki pocztowe z końmi pokazują na przykład, jak dawniej zwierzęta te służyły ludziom – zaczynały od noszenia ciężkich pakunków na swoich grzbietach, a kończyły na pomocy rolnikom przy orce. W dzisiejszych czasach konie bardzo często traktowane są na równi ze zwierzętami domowymi, takimi jak psy czy koty. Biorą udział w różnych wyścigach, ale też pomagają osobom chorym fizycznie lub umysłowo podczas tak zwanej hipoterapii.

Znaczki pocztowe z końmi – ważna rola zwierząt w historii

Znaczki pocztowe z koniem, które kupić możesz w internetowym sklepie filatelistycznym Znaczkopol przedstawiają to zwierzę z perspektywy jego ważnej roli w historii. Najsłynniejszym koniem jest oczywiście koń trojański. Drewniana figura zbudowana przez Greków podczas wojny trojańskiej jest symbolem podstępu lub podarunku przynoszącego nieszczęście i zgubę. Na znaczkach pocztowych z końmi upamiętniono także ich kluczową rolę w różnych bitwach czy wojnach. Niewątpliwie najbardziej znanym koniem, który również znajduje się na znaczkach pocztowych, jest Kasztanka – klacz marszałka Józefa Piłsudskiego.

Znaczek pocztowy z koniem – nawiązanie do kultury popularnej

Znaczki pocztowe z końmi nawiązują nie tylko do prawdziwych wydarzeń historycznych. W sklepie filatelistycznym Znaczkopol znajdziesz także serię znaczków z końmi związaną z sześcioczęściową powieścią J. R. R. Tolkiena o dzielnych hobbitach, czarodzieju Gandalfie, elfie Legolasie i Aragornie. Mowa oczywiście o „Władcy Pierścieni”. Konie w Tolkienowskiej mitologii Śródziemia miały swoje imiona oraz pełniły ważne dla przebiegu całej fabuły funkcje.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.