Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Rolnictwo

Rolnictwo

Rolnictwo to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. To waśnie dzięki opanowaniu sztuki rolniczej człowiek mógł zacząć prowadzić osiadły tryb życia. Rolnictwo na znaczkach pocztowych to przedstawienie pełnej historii tego, co od kilkunastu tysięcy lat gwarantuje ludzkości pożywienie. Zobacz, jakie znaczki kolekcjonerskie z rolnictwem znajdziesz w ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol.pl.

Tradycyjne rolnictwo na znaczkach pocztowych

Znaczki kolekcjonerskie przedstawiają historyczne sceny rodzajowe, które zawierają obraz pracy rolników na przestrzeni dziejów. Ręczne sianokosy, wykorzystanie siły zwierząt, sadownictwo, sianie i sadzenie roślin. Rolnictwo było przez wieki ciężką, fizyczną pracą. Niekiedy także pańszczyźnianą lub niewolniczą. Znaczki pocztowe z rolnictwem ukazują spracowanych ludzi, którzy siłą własnych mięśni zapewniali wyżywienie całym społecznościom.

Znaczki pocztowe – rolnictwo nowoczesne

W sklepie filatelistycznym Znaczkopol znajdują się również znaczki przedstawiające to, w jaki sposób na przestrzeni dziejów zmieniało się rolnictwo. Nowoczesne maszyny, m.in. kombajny i ciągniki stopniowo wypierały najpierw prymitywne, a następnie coraz bardziej zaawansowane narzędzia – pługi, cepy czy kosy. Pozwoliły one zmniejszyć nakład ludzkich sił, a także zrezygnować z wykorzystania zwierząt w pracach rolniczych. Znaczki pocztowe z naszej oferty przedstawiają najnowsze osiągniecia techniki rolniczej, dzięki której możliwe jest produkowanie żywności na masową skalę.

Rolnictwo na znaczkach pocztowych – zwierzęta

Znaczki pocztowe z rolnictwem obrazują nie tylko uprawę roślin. Rolnictwo na znaczkach pocztowych to również przedstawienie hodowli zwierząt oraz rybołówstwa. Hodowla daje nam nie tylko mięso, ale również produkty mleczne, które także stanowią jedną z podstaw żywieniowych.

 


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.