Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Gady i płazy

Gady i płazy

Zwierzęta to jeden z najczęściej pojawiających się motywów na znaczkach pocztowych. W tej kategorii znajdziesz walory filatelistyczne z płazami i gadami – żaby, ropuchy, jaszczurki i żółwie.

Płazy i gady – znaczki pocztowe

Płazi i gady to dwie rodziny, których ewolucja pozwoliła na rozwój życia. Można powiedzieć, że gady to potomkowie dinozaurów, a największy z nich – krokodyl jest najbardziej do nich zbliżony. Początkowo zwierzęta te były zmiennocieplne. Przekształciło się to jednak w stałocieplność, która dziś jest cechą charakterystyczną większości zwierząt. Świat przyrody i jej ewolucja od wieków zachwyca ludzkość. Wymieranie kolejnych gatunków zwierząt, w tym płazów i gadów staje się okazją do refleksji nad obecnym stanem naszego środowiska. Wypuszczanie do obiegu znaczków pocztowych z zagrożonymi gatunkami płazów i gadów zwraca uwagę na istniejący problem.

Znaczki kolekcjonerskie z płazami i gadami

Znaczki pocztowe z płazami i gadami wypuszczane są najczęściej przez WWF, czyli organizację, której misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi. Na znaczkach pocztowych znajdziesz zatem jaszczurki, żółwie i węże. Walory filatelistyczne dostępne w sklepie Znaczkopol pochodzą z różnych państw.

W sklepie filatelistycznym Znaczkopol znajdziesz również znaczki pocztowe z krokodylami czy znaczki pocztowe z wężami.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.