Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Historia znaczka

Historia znaczka

Niewielki skrawek papieru o ząbkowatych skrawkach od zawsze był symbolem poczty oraz przekazywania różnego rodzaju wieści – czasem lepszych, czasem gorszych. Co prawda, dziś już mało która osoba wysyła listy czy kartki pocztowe, jednak sentyment do znaczków pocztowych pozostał. Widać to chociażby w przepięknych i bogatych kolekcjach zapalonych filatelistów.


Znaczki kolekcjonerskie – historia znaczka pocztowego

Pierwszy znaczek w Polsce pojawił się 1 stycznia 1860 roku w Królestwie Polskim. Znaczek pocztowy zrewolucjonizował proces wysyłania listów czy kartek. Przed wynalezieniem znaczka pocztowego bardzo często przesyłki nie były odbierane przez adresatów, ponieważ to właśnie oni musieli płacić za doręczenie do nich tych przesyłek. Każdego roku 9 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego.

Historia znaczka na znaczkach kolekcjonerskich – kto zaproponował wprowadzenie znaczków pocztowych do obiegu

Rowland Hill był brytyjskim nauczycielem urodzonym w 1795 roku. To właśnie on zaproponował wprowadzenie do obiegu znaczków pocztowych. Rowland Hill był także projektantem pierwszego na świecie znaczka pocztowego, którego wykonawcą zostało londyńskie przedsiębiorstwo Perkins, Bacon& Co. Pierwszy znaczek pocztowy pojawił się w sprzedaży 6 maja 1840 roku i został nazywany „Penny Black”. Znajdowała się na nim podobizna królowej Wiktorii. Tak ogromny wkład w historię znaczków sprawił, że nie tylko w sklepie filatelistycznym Znaczkopol kupić można liczne znaczki kolekcjonerskie z Rowlandem Hillem.

Znaczki pocztowe przedstawiające historię filatelistyki

Znaczki na znaczkach pocztowych to nie lada gratka dla każdego filatelisty. Te intrygujące i nietypowe egzemplarze z pewnością będą najlepszym wzbogaceniem Twojej filatelistycznej kolekcji. W ofercie sklepu internetowego Znaczkopol dostępne są również znaczki pocztowe z wystawami filatelistycznymi. Tego typu organizowane wydarzenia zawsze przyciągają licznych miłośników kolekcjonowania znaczków pocztowych.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.