Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Straż Pożarna

Straż Pożarna

Dawna nazwa straży pożarnej to straż ogniowa. Do głównych zadań strażaków, oprócz walki z potężnym żywiołem, jakim jest pożar, należy m. in. usuwanie skutków klęsk żywiołowych czy katastrof. Znaczki kolekcjonerskie ze strażą pożarną ukazują codziennie czynności, z którymi w tym zawodzie ma się do czynienia.

Znaczki pocztowe ze strażą pożarną – zakres działań

Na znaczkach ze strażą pożarną zobaczyć można strażaków uczestniczących w akcjach biologiczno-chemicznych lub poszukiwawczych polegających na wydobywaniu ludzi z zawalonych budynków. Strażacy ukazani są także podczas działań ratownictwa radiologicznego, wodnego i technicznego, a skupienie na ich twarzach wynikające z wykonywania tych trudnych zadań dobrze widoczne jest na kolekcjonerskich znaczkach pocztowych. W internetowym sklepie filatelistycznym Znaczkopol dostępne są również znaczki pocztowe z samochodem strażackim. Wielki czerwony wóz na znaczkach budzi podobny szacunek, co pojazd jadący na sygnale w rzeczywistości.

Straż pożarna znaczki pocztowe – poznaj historię tego zawodu

Początkowo zakres działań straży pożarnej ograniczał się wyłącznie do zmagań z ogniem. Stopniowo jednak obowiązki strażaków zaczęły się zwiększać i dziś mają oni do czynienia niemal z każdym rodzajem klęsk żywiołowych. W sklepie filatelistycznym znaczkopol znajdziesz również znaczki pocztowe z ogniem.  Najstarszym znanym oddziałem strażackim jest rzymska formacja wojskowa Militia Vigilum. Jej członków nazywano Wigilami. Specjalizowali się oni w gaszeniu pożarów na terenie Rzymu. Formacja ta została założona w 6. roku naszej ery przez cesarza Oktawiana Augusta.

Straż pożarna na znaczkach pocztowych – patron strażaków

Patronem wszystkich strażaków jest św. Florian. Wspomina się go 4 maja i wtedy właśnie obchodzone jest święto strażaka. Charakterystycznym atrybutem św. Floriana jest naczynie z wodą służące do gaszenia ognia – zgodnie z legendą tym naczyniem ocalił palącą się wioskę. Co ciekawe, św. Florian nie jest patronem wyłącznie strażaków, ale wszystkich zawodów związanych z ogniem – hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.