Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Flora

Flora

Florą nazywamy ogół gatunków roślin charakterystycznych dla wybranego środowiska, obszaru lub okresu geologicznego. Ich występowanie na konkretnym terenie oraz w określonym czasie spisuje się zgodnie z ustalonymi kryteriami. Nazwa flora wywodzi się od imienia rzymskiej bogini roślinności, Flory. Jej atrybutami były właśnie rośliny, ale również kwiaty oraz drzewa.

Znaczki pocztowe z roślinami – dlaczego są takie popularne

Flora to jeden z najpopularniejszych motywów pojawiających się na znaczkach pocztowych. Duża różnorodność gatunkowa oraz wciąż pojawiające się nowe okazy pozwalają na tworzenie coraz to nowych znaczków z roślinami. Co prawda, znaczki pocztowe z florą nie są w stanie oddać realnego piękna roślin, jednak potrafią dać namiastkę ich wyjątkowości. I właśnie dlatego rośliny na znaczkach pocztowych są tak pożądanymi obiektami kolekcjonerskimi każdego filatelisty. W ofercie sklepu Znaczkopol znajdziesz znaczki pocztowe z drzewami i lasami, znaczki pocztowe z kwiatami, znaczki kolekcjonerskie z grzybami i wiele innych. 

Rośliny znaczki pocztowe – pozostałe definicje flory

Flora to nie lista roślin znajdująca się na danym terenie. To pojęcie definiuje także publikacje, w których znajdują się właśnie takie listy. Są one robione bardzo szczegółowo – opisują m. in. budowę oraz miejsce występowania wybranej grupy spokrewnionych ze sobą roślin wyróżniających się od pozostałych grup konkretną cechą. Jeszcze inna definicja flory odnosi się do wszystkich organizmów znajdujących się w ciele człowieka. Najczęściej wobec nich używa się określenia flora bakteryjna lub flora fizjologiczna.

Rośliny na znaczkach pocztowych – flora a roślinność

Warto wiedzieć, że pojęcia flora i roślinność nie są synonimami. Roślinnością nazywa się zbiorowiska roślin występujące na danym obszarze. Wraz z florą stanowią one szatę roślinną na danym terenie. Na znaczkach pocztowych w sklepie filatelistycznym Znaczkopol znajdziesz takie rośliny, jak na przykład różne gatunki orchidei czy róż, ale także kaktusy, drzewa liściaste i iglaste, a nawet owoce i warzywa.

 

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.