Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Nagroda Nobla

Nagroda Nobla

Nagroda Nobla jest przyznawana najwybitniejszym przedstawicielom nauki oraz życia społecznego. Wynalazca dynamitu wypowiedział ostatnią wolę, w której postanowił ufundować nagrodę mającą na celu docenienie wybitnych naukowców oraz pomoc w dalszym rozwoju ich badań. Nagroda Nobla co roku przyznawana jest w takich dziedzinach nauki, jak fizyka, chemia oraz fizjologia i medycyna. Przedstawiciele humanistyki mogą otrzymać nagrodę w dziedzinie literatury, natomiast działacze społeczni, aktywiści lub politycy nagradzani są Pokojową Nagrodą Nobla. Otrzymanie Nagrody Nobla oznacza znalezienie się wśród najbardziej zasłużonych dla nauki oraz ludzkości po wsze czasy.

Nagroda Nobla na znaczkach pocztowych – polscy nobliści

Polska może pochwalić się sześcioma wybitnymi osobowościami, które otrzymały to wyróżnienie. Dwukrotnie otrzymała je Maria Skłodowska-Curie (w dziedzinie fizyki w 1903 roku oraz w dziedzinie chemii w 1911). Czworo polskich noblistów otrzymało Literacką Nagrodę Nobla – byli to Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz oraz Wisława Szymborska. Sprawdź walory filatelistyczne w kategorii: znaczki pocztowe pisarze i poeci. Natomiast Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał były prezydent Lech Wałęsa. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją znaczków pocztowych z politykami

Skromną, aczkolwiek niezwykle cenną formą uhonorowania tych wybitnych Polaków jest umieszczenie ich wizerunków właśnie na znaczkach pocztowych. Znaczki i całostki pocztowe ukazujące podobizny lub fotografie polskich noblistów to kolekcja kilkudziesięciu egzemplarzy stanowiących o dorobku polskiej nauki oraz kultury.

Nagroda Nobla na znaczkach pocztowych z całego świata

Nobliści to wybitne jednostki, które mają kluczowy wpływ na rozwój nauki, literatury, a także losy świata. W związku z tym ich podobizny pojawiają się na znaczkach pocztowych w niemal każdym państwie globu. Znaczki z noblistami ukazują się przy okazji ogłoszenia kolejnych laureatów czy rocznic ich urodzin. Aby zobrazować to, jakie wybitne jednostki znajdują się w gronie noblistów, wystarczy wspomnieć choćby Alberta Einsteina, Martin Luther King czy Dalajlama XIV.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.