Filtrowanie znaczków

  • do

Znaczki pocztowe Księżna Diana

REF: 52158

12,50 zł

REF: 146261

6,00 zł

REF: 9646

30,00 zł

Księżna Diana

Księżna Diana była pierwszą żoną księcia Walii, Karola. Właściwie nazywała się Diana Frances Mountbatten-Windsor (z domu Spencer). Uznawano ją za jedną z najpopularniejszych osób w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Nie bez powodu nazywana była Księżną ludu i Ikoną mody – zawsze elegancko ubrana zgodnie z panującymi w danym sezonie trendami słynęła także ze swojej działalności charytatywnej. Obecność Księżnej Diany na znaczkach kolekcjonerskich nie powinna nikogo dziwić. Diana na znaczkach pocztowych najczęściej pojawia się w towarzystwie synów, Wilhelma i Henryka oraz męża Karola, księcia Walii.

Księżna Diana znaczki kolekcjonerskie – związek Diany z Karolem

Znaczki pocztowe z księżną Dianą i księciem Karolem to jedne z najchętniej kupowanych znaczków w sklepie filatelistycznym Znaczkopol. Karol i Diana poznali się w 1977 roku za sprawą jej starszej siostry Sary. Jednak to nią, a nie Dianą Karol interesował się bardziej. Gdy jednak Sara w jednym z wywiadów stanowczo zaprzeczyła temu, że darzy Karola uczuciem, wówczas książę Walii zaczął zabiegać o Dianę. W tym samym czasie znalazł się także pod presją rodziny i mediów, ponieważ mając 32 lata, nie znalazł jeszcze odpowiedniej kobiety mającej zostać jego żoną. Wszystkie potencjalne kandydatki odrzucał ze względu na religię czy pochodzenie. W końcu jednak w lutym 1981 roku oświadczył się Dianie, a pięć miesięcy później para pobrała się. Małżeństwa nie akceptowała jednak matka Karola, królowa Elżbieta II. Mimo problemów w związku, księżna Diana na znaczkach pocztowych obok swojego męża zawsze przedstawiona jest jako kobieta uśmiechnięta.

Znaczki pocztowe z Księżną Dianą – problemy księżnej Walii

Księżna Diana nie była jedyną kobietą w życiu Karola. Tak naprawdę jego prawdziwą miłością była księżna Kornwalii, Kamila. Karol i Kamila mieli romans, o którym Diana wiedziała, jednak nie była w stanie nakłonić męża do rezygnacji z drugiej kobiety. Związek Karola i Diany przestał funkcjonować na długo przed oficjalnym ogłoszeniem separacji i rozwodu. Po rozstaniu z Karolem, Diana poświęciła swój czas na zagraniczne wizyty oraz działania dobroczynne. 18 czerwca 1997 roku spotkała się z Matką Teresą z Kalkuty - sprawdź znaczki pocztowe z Matką Teresą.  Spotkanie to uwiecznione zostało na znaczkach pocztowych. Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Miała 36 lat.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.