Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Księżna Diana

Księżna Diana

Księżna Diana była pierwszą żoną księcia Walii, Karola. Właściwie nazywała się Diana Frances Mountbatten-Windsor (z domu Spencer). Uznawano ją za jedną z najpopularniejszych osób w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Nie bez powodu nazywana była Księżną ludu i Ikoną mody – zawsze elegancko ubrana zgodnie z panującymi w danym sezonie trendami słynęła także ze swojej działalności charytatywnej. Obecność Księżnej Diany na znaczkach kolekcjonerskich nie powinna nikogo dziwić. Diana na znaczkach pocztowych najczęściej pojawia się w towarzystwie synów, Wilhelma i Henryka oraz męża Karola, księcia Walii.

Księżna Diana znaczki kolekcjonerskie – związek Diany z Karolem

Znaczki pocztowe z księżną Dianą i księciem Karolem to jedne z najchętniej kupowanych znaczków w sklepie filatelistycznym Znaczkopol. Karol i Diana poznali się w 1977 roku za sprawą jej starszej siostry Sary. Jednak to nią, a nie Dianą Karol interesował się bardziej. Gdy jednak Sara w jednym z wywiadów stanowczo zaprzeczyła temu, że darzy Karola uczuciem, wówczas książę Walii zaczął zabiegać o Dianę. W tym samym czasie znalazł się także pod presją rodziny i mediów, ponieważ mając 32 lata, nie znalazł jeszcze odpowiedniej kobiety mającej zostać jego żoną. Wszystkie potencjalne kandydatki odrzucał ze względu na religię czy pochodzenie. W końcu jednak w lutym 1981 roku oświadczył się Dianie, a pięć miesięcy później para pobrała się. Małżeństwa nie akceptowała jednak matka Karola, królowa Elżbieta II. Mimo problemów w związku, księżna Diana na znaczkach pocztowych obok swojego męża zawsze przedstawiona jest jako kobieta uśmiechnięta.

Znaczki pocztowe z Księżną Dianą – problemy księżnej Walii

Księżna Diana nie była jedyną kobietą w życiu Karola. Tak naprawdę jego prawdziwą miłością była księżna Kornwalii, Kamila. Karol i Kamila mieli romans, o którym Diana wiedziała, jednak nie była w stanie nakłonić męża do rezygnacji z drugiej kobiety. Związek Karola i Diany przestał funkcjonować na długo przed oficjalnym ogłoszeniem separacji i rozwodu. Po rozstaniu z Karolem, Diana poświęciła swój czas na zagraniczne wizyty oraz działania dobroczynne. 18 czerwca 1997 roku spotkała się z Matką Teresą z Kalkuty - sprawdź znaczki pocztowe z Matką Teresą.  Spotkanie to uwiecznione zostało na znaczkach pocztowych. Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Miała 36 lat.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.