Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Olimpiady

Olimpiady

Igrzyska olimpijska to największa międzynarodowa impreza sportowa. Jej głównym hasłem jest szlachetne współzawodnictwo pomiędzy wszystkimi narodami. Olimpiada to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim symbol międzynarodowego szacunku. Znaczki pocztowe z igrzyskami olimpijskimi są wydawane przez wszystkie państwa biorące w nich udział dla upamiętnienia tego wydarzenia.

Olimpiady na znaczkach pocztowych

Igrzyska olimpijskie swój początek mają w starożytnej Grecji. Pierwsze odbyły się w roku 776 p.n.e. Na czas ich trwania zaprzestawano konfliktów zbrojnych i traktowano ten czas jako „pokój boży”. Pierwsze letnie igrzyska nowożytne rozegrane zostały w Atenach w 1896 roku. Zimowe zaś w 1924 roku w Chamonix. Znaczki pocztowe igrzyskami olimpijskimi dla wielu kolekcjonerów znaczą tyle, co złoty medal dla sportowca. Bowiem stanięcie na najwyższym stopniu podium podczas olimpiady to największe sportowe wyróżnienie.

Igrzyska olimpijskie – znaczki kolekcjonerskie

Na znaczkach pocztowych z olimpiady oprócz sportowców można znaleźć także symbole olimpijskie. Należą do nich między innymi: flaga olimpijska, ogień olimpijski, a także oficjalna maskotka imprezy. W naszym sklepie Znaczkopol.pl znajdziesz znaczki pocztowe zarówno z lat 50 XX wieku, jak i z roku 2018, w którym odbyły się zimowe igrzyska olimpijskie w Pyeongchang. Sprawdź znaczki pocztowe przedstawiajace Olimpiady Letnie, znaczki kolekcjonerskie z Olimpadami Zimowymi oraz znaczki pocztowe z IOC Komitet Olimpijski.  Znaczki kolekcjonerskie z igrzyskami olimpijskimi dostępne w naszym sklepie pochodzą nie tylko z różnych okresów, ale także z różnych państwa świata.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.