Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Kennedy

Kennedy

John Fitzgerald Kennedy był 35. prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. W swojej wcześniejszej karierze politycznej pełnił urzędy kongresmena oraz senatora. Rodzina Kennedych znana była z konserwatywnych poglądów, dlatego JFK po namowach ojca zdecydował się na poślubienie młodszej od siebie o 12 lat Jacqueline Lee Bouvier, znaną również jak „Jackie”. Małżeństwo i posiadanie dzieci miało, według konserwatywnie zorientowanych Kennedych, pozytywnie przyczynić się do rozwoju kariery przyszłego prezydenta światowego mocarstwa.

John Kennedy na znaczkach pocztowych znalazł się nie tylko jako prezydent USA, ale też jako postać, która na stałe znalazła miejsce w światowej prasie i popkulturze. Małżeństwo JFK i „Jackie” nie układało się pomyślnie – ciąża, w którą żona Kennedy’ego zaszła dwa lata po ślubie, zakończyła się poronieniem, natomiast urodzony 7 sierpnia 1969 roku syn prezydenta zmarł dwa po narodzinach. W 1956 opinię publiczną obiegły pogłoski i rzekomej separacji JFK i jego żony. Jednakże konserwatywne poglądy i przywiązanie do wiary katolickiej nie pozwoliły Kennedy’emu na rozwód. Mimo tego JFK angażował się w liczne romanse. Jedną z jego kochanek miała być ikona Hollywood – Marylin Monroe. Sprawdź również znaczki pocztowe z Marylin Monroe.

Prezydent Kennedy – znaczki kolekcjonerskie

Kennedy wygrał wybory prezydenckie w 1960 roku, natomiast jego zaprzysiężenie na ten urząd miało miejsce 20 stycznia 1961 roku. Jego politycznym rywalem w czasie wyborów był Richard Nixon, który w 1969 roku został wybrany przez Amerykanów 37. prezydentem USA. Po objęciu prezydentury Kennedy wypowiedział słynne zdanie: „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”.

Jego kadencja została przerwana w wyniku zamachu, do jakiego doszło w Dallas 22 listopada 1963 roku. Zamachowiec oddał w kierunku jadącego otwartym samochodem prezydenta kilka strzałów. Co ciekawe, pomimo licznych romansów i uznania, jaką urodę Kennedy’ego darzyły kobiety, po śmierci prezydenta wyszło na jaw, że borykał się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Kontuzja kręgosłupa, której Kennedy nabawił się w czasie studiów, mogła bezpośrednio przyczynić się do jego śmierci. Prezydent nosił gorset, który stabilizował jego sylwetkę. Pierwszy strzał prawdopodobnie nie okazałby się śmiertelny, jednak właśnie przez usztywniający gorset Kennedy nie zgiął ciała, pozostając w pozycji wyprostowanej i dając zamachowcowi szansę na oddanie drugiego strzału.

Prezydent John Kennedy na znaczkach kolekcjonerskich to nie lada gratka dla miłośników kultury amerykańskiej, historii USA oraz polityki.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.