Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe EXPO

Lista aktywnych filtrów

EXPO

Znaczki pocztowe z wystawą EXPO

EXPO to nazwa nadawana cyklicznym wystawom światowym, które prezentują dorobek kulturowy i techniczny wybranych państw. Wystawy organizowane są przez Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych w dużych miastach całego świata. EXPO jest także okazją od współzawodnictwa między państwami i pokazania się na arenie międzynarodowej z jak najlepszej strony. W 1889 roku z okazji wystawy światowej Francja zdecydowała się na budowę Wieży Eiffla, która do tej pory stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych Paryża.

Wystawa EXPO to wielkie wydarzenie, które przyciąga wielu pasjonatów kultury i techniki. Jedną z form upamiętnienia, a także reklamy kolejnych jej edycji jest wprowadzanie do obiegu walorów filatelistycznych. Wystawa EXPO na znaczkach pocztowych przybiera różne formy. Prezentowane są słynne dzieła sztuki, charakterystyczne budowle i techniczne wynalazki.

Wystawa EXPO – znaczki kolekcjonerskie

W 1992 roku z okazji Światowej Wystawy EXPO w Sevilli w Polsce wydane zostały znaczki pocztowe z podobiznami osób, które zapisały się na kartach historii kraju, wśród nich: Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie, Fryderyk Chopin. Warto również zwrócić uwagę na znaczki pocztowe, na których prezentowane są innowacyjne rozwiązania inżynieryjne bądź charakterystyczne dla danego państwa elementy kultury. Znaczki pocztowe z Chin przedstawiające architekturę z pewnością zachwycą niejednego filatelistę i architekta.

Wystawa EXPO na znaczkach pocztowych – promocja swojego państwa

Wydawanie znaczków kolekcjonerskich tego typu to doskonała okazja do zaprezentowania swojego kraju w świecie. Wystawy EXPO pozwalają pokazać swój dobytek kulturowy, architektoniczny czy techniczny i stanowią doskonałą okazję do przyciągnięcia turystów i wyeksponowania walorów swojego państwa. Wydawanie znaczków pocztowy z wystawą EXPO pozwala znacznie wydłużyć ten proces i skutecznie wypromować swoją kulturę.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.