Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Rękodzieło i rzemiosło

Rękodzieło i rzemiosło

Do rękodzieła zaliczyć można wszystkie przedmioty, które wytworzone zostały w sposób nieprzemysłowy. Wyroby rękodzielnicze najczęściej mają wysokie walory artystyczne. Może się zdarzyć, że zawierać będą motywy i elementy charakterystyczne dla kultury, w której powstały. Na przykład na znaczkach pocztowych z rękodziełem łowickim na pewno zauważysz kolorowe motywy roślinne, kwiaty lub barwne koguty. Kolekcjonerskie znaczki pocztowe z rękodziełem łowickim na pewno będą przedstawiały także słynne na cały świat wycinanki łowickie.

Znaczki pocztowe – rękodzieło i rzemiosło współcześnie

W ofercie Znaczkopolu dostępne są także znaczki pocztowe przedstawiające garncarstwo, czyli jedną z najstarszych form rzemiosła artystycznego. Jednak na pewno uda Ci się znaleźć także znaczki pocztowe przedstawiające rękodzieło i rzemiosło czasów współczesnych, czyli na przykład ideę DIY czy upcyklingu. DIY (Do It Yourself, czyli Zrób to sam) to wszelkie prace wykonywane własnoręcznie, najczęściej na własny użytek. W DIY z pozornie niewinnych przedmiotów, takich jak linka, słoik czy guziki możesz wyczarować przepiękne ozdoby lub praktyczne przedmioty, które przydadzą Ci się w życiu codziennym. Słoik na pewno posłuży Ci jako schowek na pędzle do makijażu lub długopisy, a ze sznurka i nawleczonych na niego guzików wykonasz nietypową ozdobę do powieszenia na ścianie. W upcyklingu z kolei chodzi o powtórne wykorzystywanie przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia. I tak na przykład ze starych drewnianych palet możesz wykonać wygodne siedzisko lub półkę na gazety.

 


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.