Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Arktyka i Antarktyda

Arktyka i Antarktyda

Bieguny Północny i Południowy kojarzą nam się z grubymi pokrywami lodu i przenikliwymi mrozami. Fakt jest taki, że z biegunami związanych jest wiele ciekawych historii, odkryć geograficznych oraz podróży. Ponadto Arktyka i Antarktyda to wyjątkowe ekosystemy, w których swoje środowisko odnalazło wiele gatunków zwierząt.

Arktyka i Antarktyda – znaczki kolekcjonerskie

Arktyka i Antarktyda na znaczkach pocztowych to bardzo wiele tematycznych niszy dla filatelistów, których zainteresowania oscylują wokół ziemskich biegunów oraz innych tematów, które wiążą się z odkrywaniem tych ekstremalnie trudnych terytoriów.

Fauna

Niedźwiedzie polarne, foki, pingwiny, wieloryby, humbaki… To tylko nieliczne z wyjątkowych zwierząt zamieszkujących koła podbiegunowe. Ich przystosowanie do ekstremalnych warunków klimatycznych z pewnością fascynuje niejednego miłośnika zoologii.

Odkrywcy

Człowiek zdobył obydwa bieguny wyłącznie dzięki swojej determinacji. To właśnie chęć poznania świata i odkrycia kolejnych fascynujących faktów na temat naszej planety mobilizowały go do przełamywania kolejnych barier w eksploracji Arktyki i Antarktydy. Wiele znaczków pocztowych z Arktyką i Antarktydą przedstawia sylwetki najwybitniejszych odkrywców geograficznych.

Sprzęt eksploracyjny

Zdobycie biegunów i odkrywanie tajemnic lodowych pustyń nie byłoby możliwe bez użycia sprzętu i środków transportu przystosowanych do radzenia sobie z ekstremalnymi warunkami. Niezniszczalne statki lodołamacze, śmigłowce, samoloty czy wreszcie stacjonarne i mobilne jednostki badawcze. Eksploracja Arktyki i Antarktydy przebiega pomyślnie właśnie dzięki nieustannemu rozwojowi technologii. Miłośnicy ciężkich maszyn z pewnością znajdą w tej niszy znaczki pocztowe z Arktyką i Antarktydą, które uzupełnią ich kolekcję.

Polityka

Pretensje do posiadania Bieguna Północnego w obrębie swojego terytorium rościło sobie przynajmniej kilka Państw, a wśród nich największe mocarstwa, takie jak Rosja czy Stany Zjednoczone. Ostatecznie rozstrzygnięto, że Arktyka zostanie podzielona na sektory wpływów państw, których terytorium ma bezpośredni kontakt z jej terenami.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.