Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Masoneria / Wolnomularstwo

Masoneria / Wolnomularstwo

Masoneria to jedno z najbardziej sekretnych bractw. Owiane legendami i teoriami spiskowymi intryguje kolejne pokolenia. Niewątpliwy wpływ mistrzów wolnomularskich na historię sprawił, że do dziś przypisywana im jest ogromna władza. Rozbudowana symbolika i tajemnicze rytuały sprawiły, że ten elitarny ruch fascynuje i napawa lękiem. Nawiązania do różokrzyżowców podsycają ciekawość i sprawiają, że ruch ten jest jednym z najbardziej ciekawych, choć przez swoją dyskrecję, słabo poznanych. Wpływy wolnomularzy sprawiły, że masoneria na znaczkach pocztowych pojawia się na całym świecie, ukazując swoją tajemniczą symbolikę.

Znaczki pocztowe z wolnomularstwem i masonerią z całego świata

W naszej ofercie znajdują się znaczki pocztowe z masonerią i wolnomularstwem, które pochodzą z najodleglejszych zakątków świata. Obok znaczków z Holandii, Belgii, Luksemburga czy Bułgarii, znajdziesz u nas znaczki pocztowe z masonerią z Filipin czy z Brazylii.

Masoneria na znaczkach kolekcjonerskich

Znaczki kolekcjonerskie z wolnomularstwem ukazują się przede wszystkim przy okazji rocznic powstania lóż masońskich. Pojawia się na nich symbolika wolnomularska – charakterystyczny cyrkiel z ekierką, kolumny Jakin i Booz, kamień (będący symbolem każdego masona).

Znaczki pocztowe z masonerią dla miłośników teorii spiskowych

Masoneria na znaczkach kolekcjonerskich to nie lada gratka dla filatelistów, którzy swoją kolekcję opierają przede wszystkim o egzemplarze związane z teoriami spiskowymi, stowarzyszeniami, religiami lub nieznanymi aspektami historii.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.