Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Komunizm

Komunizm

Komunizm był ideologią, która miała na celu zbudowanie społeczeństwa niepodzielonego na klasy opartego na równym podziale wszystkich dóbr oraz społecznej własności środków produkcji. Komunizmem nazywa się także ustrój totalitarny, który został nałożony na kraje Europy Wschodniej i Środkowej po zakończeniu II wojny światowej. Ustrój ten opierał się na władzy skupionej w rękach wyłącznie jednej partii.

Znaczki pocztowe z komunizmem – cechy charakterystyczne tego ustroju

Ideologia komunistyczna charakteryzowała się kilkoma dość mocno wyróżniającymi ją właściwościami. Przede wszystkim ustrój ten dążył do atomizacji społeczeństwa, redukcji znaczenia religii w społeczeństwie oraz zawłaszczenia sfery języka publicznego (była to tak zwana nowomowa). Oprócz tego partia komunistyczna starała się zdominować wszystkie sfery życia publicznego i poniekąd zmusić społeczeństwo do czczenia przywódców.

Znaczki pocztowe komunizm – komunistyczne plakaty propagandowe

Jednym z elementów komunistycznej propagandy było tworzenie propagandowych plakatów. Funkcjonowały one na zasadzie wykorzystywania bodźców wzrokowych osób na nie patrzących. Plakaty propagandowe miały dwa główne elementy: tekst i grafikę. Celem ich tworzenia było między innymi takie ukształtowanie postaw społeczeństwa, aby podlegało ono samokontroli i wielbiło jedyną słuszną w tym czasie władzę. W sklepie filatelistycznym Znaczkopol dostępne są znaczki kolekcjonerskie przedstawiające różnego rodzaju komunistyczne plakaty propagandowe.

Znaczki kolekcjonerskie komunizm – teoretyk ideologii komunizmu

Teoretykiem ideologii komunistycznej był rosyjski polityk Włodzimierz Lenin, który przez wielu uznawany jest za jedną z najbardziej znanych i wpływowych postaci historycznych żyjących w XX wieku. Na znaczkach pocztowych z komunizmem dostępnych w sklepie filatelistycznym Znaczkopol Włodzimierz Lenin przedstawiany jest jako poważny mężczyzna z charakterystycznym zarostem. Lenin na znaczkach kolekcjonerskich najczęściej pojawia się przy biurku zastawionym ważnymi dokumentami.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.