Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne

Skorupa ziemska skrywa wiele cennych minerałów i skał. Niektóre z nich wykorzystujemy w różnych celach – np. stanowią surowce energetyczne lub budowlane. Inne, takie jak kamienie szlachetne, zachwycają nas swoim pięknem, dlatego zdobimy nimi biżuterię lub wnętrza reprezentatywnych wnętrz. Wszystkie ogrywają niezwykle ważną rolę w życiu człowieka, dlatego skały i minerały znalazły się na znaczkach pocztowych.

Znaczki pocztowe z kamieniami szlachetnymi

Kamienie szlachetne przez wieki były wykorzystywane do tworzenia biżuterii lub osadzane były w insygniach władzy. Miały podkreślać wysoki status społeczny, a także finansowy. Nie zmieniło się to do dzisiaj. Zaręczynowe pierścionki, kolie czy inne elementy biżuterii mają znacznie większą wartość, kiedy wysadzane są brylantami, rubinami, szmaragdami oraz szafirami.

Minerały na znaczkach kolekcjonerskich

Minerały stanowią źródło zainteresowań dla chemików oraz geologów. Ich właściwości pozwalają wykorzystywać je w tworzeniu nowych technologii. Minerały potrafią zachwycać również swoimi kształtami, jakie przybierają wskutek długotrwałych procesów geologicznych.

Skały i minerały na znaczkach pocztowych – Ziemia i kosmos

Ludzkości znane są również minerały, które występują nie tylko na Ziemi. Gratką dla geologów i chemików są skały pochodzenia kosmicznego. Na znaczkach pocztowych w sklepie Znaczkopol.pl znajdują się ilustracje przedstawiające właśnie skały, które spadły na Ziemię z kosmos lub zostały pobrane do badanie np. przez astronautów z misji Apolla 11.

Znane są nam też minerały, które występują w nielicznych miejscach na Ziemi. Znaczki pocztowe z rzadkimi minerałami przedstawiają te wyjątkowe miejsca na Ziemi, w których występują unikalne skały.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.