Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Medycyna

Medycyna

Ciało ludzkie jest mikrokosmosem, który od starożytności staramy się poznać. Dziś lekarze z powodzeniem starają się naprawiać błędy natury, takie jak choroby i mutacje. W ten sposób ratują ludzkie życie lub pomagają nieuleczalnie chorym normalnie funkcjonować. Tworzymy szpitale, leki, szczepionki, szukamy źródeł chorób a wszystko to aby, ujarzmić naturę, wydłużyć niezwykły stan jakim jest życie. Niezliczone odkrycia w medycynie sprawiają, że jesteśmy coraz bardziej świadomi naszych ciał, a jednocześnie coraz bardziej pewni, jak skomplikowane jest nasze istnienie. Rozwój medycyny to bodaj najważniejszy aspekt postępu człowieka, dlatego nie było możliwości, by nie znalazł się na znaczkach pocztowych.

Medycyna na znaczkach pocztowych

Medycyna jest niezwykle szeroką dziedziną nauki. Każda ze specjalności zajmuje się leczeniem innych przypadłości związanych z poszczególnymi układami narządów wewnętrznych. W ofercie sklepu Znaczkopol.pl znajdziesz np. szeroki wybór znaczków poświęconych kardiologii, dla której obiektem badań są serce i układ krwionośny. Posiadamy także serie znaczków poświęcone stomatologii oraz tej dziedzinie medycyny, od której zależy życie ofiar wypadków, czyli ratownictwu.

Znaczki kolekcjonerskie – medycyna i jej infrastruktura

Niebagatelne znaczenie dla rozwoju medycyny mają szpitale - znaczki pocztowe szpitale. To w nich chorzy odzyskują zdrowie i przechodzą zabiegi. Niektóre z placówek zyskały szczególną sławę na świecie, ponieważ mogą pochwalić się najlepszymi specjalistami, którzy zasilają szeregi kadry medycznej. Z tego względu ich podobizny znajdują się na znaczkach pocztowych, dostępnych w sklepie filatelistycznym Znaczkopol.pl.

Medycyna na znaczkach kolekcjonerskich – organizacje

Konieczność niesienia pomocy medycznej chorym czy ofiarom kataklizmów, wojen lub epidemii sprawiła, że powołano do życia organizacje, takie jak Czerwony Krzyż czy WHO. Ich bogata historia oraz zasługi dla ocalenia wielu ludzkich istnień stały się przyczynkiem do upamiętnienia tych działań na znaczkach pocztowych.

W sklepie filatelistycznym Znaczkopol.pl znajdziesz również znaczki, które ukazały się w związku z działaniami podjętymi w walce z konkretnymi chorobami. Wśród nich jest pokaźna seria medycznych znaczków pocztowych poświęcona walce ze śmiercionośną chorobą AIDS.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.