Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Katastrofy

Katastrofy

Mimo najnowocześniejszych technologii nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich niespodziewanych sytuacji, które mogą się okazać katastrofalne w skutkach. Przykładem niech będą chociażby potężniejsze od człowieka klęski żywiołowe, takie jak pożary, huragany czy powodzie. Zniszczenia, które po sobie zostawiają, dotykają ogromną liczbę ludzi i nie niszczą wyłącznie przedmiotów materialnych, ale także odbierają życie zwierzętom czy ludziom. Na znaczkach kolekcjonerskich z katastrofami dostrzec można cierpienie na twarzach tych, których właśnie dotknęła klęska żywiołowa.

Katastrofy na znaczkach pocztowych – historia Titanica

Jedną z najbardziej znanych katastrof na morzu pojawiającą się również na licznych znaczkach kolekcjonerskich przedstawiających katastrofy jest moment zatonięcia brytyjskiego statku pasażerskiego – Titanica. Tragedia ta wydarzyła się w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, kiedy to potężny czarno-biały statek zderzył się z górą lodową. Na pokładzie znajdowało się wówczas ponad 2 tysiące osób, z których w wyniku katastrofy zginęło ponad 1500. Przyczyn tej tragedii podaje się wiele – najczęściej wymieniane to: zbyt mała liczba szalup ratunkowych oraz prawdopodobna zbyt duża prędkość statku. Historia Titanica przedstawiona została nie tylko na znaczkach pocztowych z katastrofami, ale także w nagrodzonym 11 Oscarami firmie Jamesa Camerona z Leonardo DiCaprio oraz Kate Winslet w rolach głównych.

Znaczki kolekcjonerskie przedstawiające katastrofy – upamiętnienie tych, który zginęli

Przykładem polskiego znaczka pocztowego upamiętniającego katastrofę narodową jest znaczek okolicznościowy z Marią i Lechem Kaczyńskimi. Para prezydencka na znaczku pocztowym wydanym w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej znajduje się na tle biało-czerwonej flagi Polski. Na dole znaczka kolekcjonerskiego pojawia się napis „Pamiętamy” oraz data, w której wydarzyła się ta tragedia, tj. 10 kwietnia 2010 roku. Znaczek okolicznościowy upamiętnia również pozostałe 94 ofiary – ich nazwiska pojawiają się na oprawie znaczka pocztowego przedstawiającego tę katastrofę.

 

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.