Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Międzynarodowy Rok Komunikacji

Międzynarodowy Rok Komunikacji

Niemal każdego roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych wybiera szczególnie ważną kwestię, od której nazywa dany rok w celu zwrócenia uwagi polityków, aktywistów oraz innych działaczy na problemy dotykające ludzkość. Rok 1983 został nazwany Międzynarodowym Rokiem Komunikacji. Tamtego roku podejmowano działania, które miały na celu podsumowanie osiągnięć komunikacyjnych, a także przyspieszenie rozwoju tej dziedziny technologii. Działania podejmowane w ramach Międzynarodowego Roku Komunikacji znalazły się oczywiście na znaczkach pocztowych, które ukazały się w tamtym okresie.

Co widnieje na znaczkach pocztowych z Międzynarodowym Rokiem Komunikacji?

Powtarzającym się często elementem, który występuje na znaczkach pocztowych z Międzynarodowym Rokiem Komunikacji jest logo tego wydarzenia – złożona z czterech serc wstęga, w której centrum pojawia się znak ONZ. Symbolizuje ona sprawną komunikację wszystkich narodów świata.

Międzynarodowy Rok Komunikacji na znaczkach pocztowych – technologia

Oprócz tego widnieje na nich wiele dostępnych środków komunikacji zbiorowej – od rowerów przez kolej, żeglugę i transport lądowy aż po samoloty, które umożliwiły podróże po całym świecie. Ważnym aspektem znaczków wydanych z okazji Międzynarodowego Roku Komunikacji są również wystrzelone na orbitę okołoziemską satelity. To dzięki nim możemy dziś korzystać z natychmiastowej łączności pomiędzy odległymi punktami na całej planecie.

Na znaczkach kolekcjonerskich z Międzynarodowym Rokiem Komunikacji znajdują się również wizerunki wynalazców, którzy zrewolucjonizowali technologię komunikacyjną.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.