Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Ogrody

Ogrody

Ogrody stanowią nieodłączny element zabytkowych dworów, zamków i pałaców. Ponadto do dzisiaj pełnią funkcję zielonych enklaw miastach lub na ich obrzeżach. Ogrody to również jedna z dziedzin architektury, a aranżacje niektórych z nich zachwycają swoim pięknem. Zobacz, jakie znaczki pocztowe z ogrodami przygotowaliśmy dla Ciebie w ofercie sklepu filatelistycznego Zncazkopol.pl.

Ogrody na znaczkach pocztowych – dla miłośników architektury

Ogrody są jednym z elementów architektury, szczególnie kilka wieków temu stanowiły wizytówki bogatych posiadłości. Jednak do dzisiaj spotyka się je przy najlepiej znanych na świecie dworach, które wciąż stanowią rezydencje monarchów lub pełnią funkcję muzeów. Dlatego znaczki kolekcjonerskie z ogrodami są nie lada gratką właśnie dla filatelistów, którzy swoje zbiory opierają o znaczki pocztowe z elementami architektury.

Ogrody na znaczkach kolekcjonerskich – dla miłośników sztuki

Ogrody znajdują się również przy muzeach, lub same pełnią taką funkcję. Występują w nich bowiem zabytkowe rzeźby, fontanny lub po prostu rzadkie gatunki roślin. To wszystko sprawia, że ogrody na znaczkach pocztowych w ciekawy sposób uzupełniają kolekcje znaczków z muzeami lub innymi obiektami związanymi z architekturą i sztuką.

Ogrody na znaczkach pocztowych – flora z różnych części świata

Znaczki kolekcjonerskie z ogrodami są ciekawe również dla miłośników roślinności. W różnych strefach klimatycznych występują bowiem inne gatunki roślin, które w charakterystyczny i wyjątkowy dla siebie sposób tworzą piękne aranżacje ogrodów.

 

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.