Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Twierdza / Forteca

Twierdza / Forteca

Twierdza, inaczej zwana fortecą to budowla posiadająca charakter obronny. Budowana już od starożytności do czasów II Wojny Światowej. W jej wnętrzu na stałe przebywała załoga. W starożytności rolę twierdzy pełniły umocnienia, które były otoczone murem obronnym. Zbudowany na planie wieloboku z basztami na załamaniach. W skład takich umocnień wchodziła także cytadela. W okresie średniowiecza twierdzą był najczęściej zamek rycerski, ufortyfikowany klasztor lub gród. W tym okresie ważną rolę nadal odgrywały mury obronne, baszty i fosy.

Znaczki pocztowe z twierdzą/fortecą w sklepie Znaczkopol

Na naszych znaczkach pocztowych znajdziesz budowle znajdujące się na całym świecie. Są one zabytkami zdobiącymi niejedno miasto. Oczywiście na terenie naszego kraju także znajdują się miejsca, które, mimo upływającego czasu, swoją wielkością i rozmachem wciąż budzą ogromny podziw dla dawnych budowniczych. Średniowieczne twierdze to bezcenne zabytki architektoniczne, które mogą znaleźć się w twojej kolekcji filatelistycznej.  

Twierdze i fortece na znaczkach kolekcjonerskich

Kolekcja znaczków pocztowych z widokiem twierdzy to nie lada gratka nie tylko dla pasjonatów tej dziedziny. W sklepie filatelistycznym Znaczkopol.pl czeka na Ciebie kilkaset znaczków pocztowych w zależności od preferencji. Swoją kolekcję mogą rozbudować również miłośnicy innego rodzaju budowli lub instytucji. Sprawdź również znaczki pocztowe z meczetami i synagogami lub znaczki pocztowe zamki i pałace. Powiększ swoje zbiory o oryginalne egzemplarze.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.