Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Transport

Transport

Bez środków transportu nie byłoby możliwe poznawanie świata. Nie uczylibyśmy się nowych kultur, ani nie eksplorowali nieodkrytych jeszcze zakątków Ziemi. Dzisiaj potrafimy poruszać się na każdy możliwy sposób – opanowaliśmy już transport drogowy, morski, a także powietrzny. Nie ma odległości na Ziemi, której człowiek nie byłby w stanie pokonać. Jako transport okazał się kluczowym krokiem w rozwoju ludzkiej cywilizacji, pojawił się również na znaczkach pocztowych.

Lądowy transport na znaczkach pocztowych

Na znaczkach pocztowych w sklepie Znaczkopol znajdziesz największe osiągnięcia w technologii lądowego transportu. Zaczynając od kolei, która umożliwiały znacznie szybsze pokonywanie dużych odległości drogą lądową. Oferujemy znaczki pocztowe, które przedstawiają historię i rozwój kolejnictwa, dzięki któremu transport ludzi, żywności oraz surowców stał się znacznie szybszy, prostszy i tańszy.

Posiadamy także znaczki, na których widnieją zarówno zabytkowe, jak i nowe samochody. Poruszanie się samochodami to znacznie bardziej docelowy środek transportu niż kolej. Dlatego do dzisiaj stanowi on bardzo konkurencyjny sposób poruszania się drogą lądową, szczególnie w przewozie osób. Lądowy transport na znaczkach pocztowych to gratka dla wielu pasjonatów, m.in. miłośników motoryzacji, kolejnictwa lub spedycji.

Morski transport na znaczkach kolekcjonerskich

Okręty pomagały człowiekowi w transporcie już w starożytności i do dzisiaj służą spedytorom w transporcie zarówno rzecznym, jak i morskim. Na znaczkach pocztowych w naszej ofercie znajdziesz całą historię morskiego transportu. Nasze znaczki przedstawiają bowiem wielkie kontenerowce, które transportują pomiędzy kontynentami skrzynie z owocami, samochody i wiele innych wielkogabarytowych towarów. Nie brakuje tu również znaczków pocztowych z żaglowcami, na których szesnastowieczni podróżnicy odkrywali nieznane zakątki świata.

Znaczki pocztowe – transport lotniczy

O lataniu człowiek marzył od zawsze, jednak nasi przodkowie z pewnością nie spodziewali się tego, że będziemy mogli pokonywać w powietrzu tysiące kilometrów w wielkich maszynach. W ofercie sklepu filatelistycznego znajdziesz znaczki pocztowe z samolotami, dzięki którym transport na zawsze zmienił swoje oblicze.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.