Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Wieża Eiffela

Wieża Eiffela

Wieża Eiffla to symbol Paryża i całej Francji. Budowla powstała w 1889 roku z okazji setnej rocznicy wybuchu Rewolucji Francuskiej, a także w celu demonstracji ówczesnych możliwości inżynieryjnych i architektonicznych. Wieża miała również potwierdzić to, że stal, jako materiał budowlany, ma swoje walory. Budowla do dziś pozostaje jedną z najlepszych w całej Francji. Zobacz, jakie znaczki kolekcjonerskie z Wieżą Eiffla znajdziesz w ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol.pl.

Wieża Eiffla na znaczkach pocztowych – jakie kolekcje wzbogaci?

Wieża Eiffla na znaczkach pocztowych to znakomita pamiątka dla wszystkich turystów, którzy odwiedzili Paryż. Budowla jest jedną z największych atrakcji turystycznych Francji, a odwiedziło ją już ponad dwieście milionów turystów. Znaczki pocztowe przedstawiające wieżę Eiffla to również gratka dla miłośników budownictwa. Jeśli Twoją filatelistyczną kolekcję tworzą znaczki pocztowe z architekturą, nie może wśród nich zabraknąć egzemplarzy z Wieżą Eiffla. Znaczek z tą budowlą musi mieć również wśród swoich suwenirów każdy frankofil.

Znaczki kolekcjonerskie z Wieżą Eiffla dla miłośników historii

Wieża Eiffla jest również ważnym obiektem historycznym dla Francji. W czasie I Wojny Światowej pełniła ona funkcję łącznościową. Z tego samego powodu udało się ją uratować przed rozebraniem – okazała się idealnym miejscem na laboratoria techniczne, w których testowane nowe rozwiązania komunikacyjne.

Znaczki pocztowe z Wieżą Eiffla ukazują się nie tylko we Francji, ale na całym świecie. Okazją do wypuszczenia kolejnej serii są liczne rocznice związanie z jej powstawaniem raz wydarzeniami, w których brała ona udział.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.