Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Cyfry / Numery / Nominały / Litery

Cyfry / Numery / Nominały / Litery

Wynalezienie pisma było milowym krokiem w rozwoju cywilizacji człowieka. Dzięki temu, że ludzie zaczęli zapisywać znaki i symbole, ich rzeczywistość wreszcie doczekała się uporządkowania. Odtąd można było zapisywać prawa, obliczenia oraz wszelkie inne dane i wiadomości, które były potrzebne do życia we wspólnocie oraz przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom. Jako jedne z najważniejszych odkryć w historii ludzkości, litery, cyfry i nominały musiały znaleźć się na znaczkach pocztowych.

Litery na znaczkach pocztowych z całego świata

W różnych częściach świata ludzie posługują się innym pismem. Wystarczy wspomnieć alfabety łaciński czy grecki. Oprócz nich wiele milionów osób posługuje się również cyrylicą. Inne pisma, którymi posługują się miliony, czy nawet miliardy osób, to np. alfabety Dalekiego Wschodu, pismo arabskie czy żydowskie. W sklepie filatelistycznym Znaczkopol znajdziesz znaczki pocztowe z literami charakterystycznym dla poszczególnych zakątków świata. Przedstawiają one znaki alfabetu, zwoje pism, manuskrypty.

Znaczki pocztowe z cyframi

Oprócz alfabetów znaczki pocztowe ze sklepu filatelistycznego Znaczkopol przedstawiają również cyfry, dzięki którym możemy zapisywać liczby, miary, wagi, kwoty i wiele innych wielkości, bez zmierzenia których nie byłyby możliwe obliczenia czy choćby sprawiedliwy handel. Liczby na znaczkach pocztowych pojawiają się również przy okazjach rocznic wielkich odkryć czy ważnych dla ludzkości wydarzeń społeczno-politycznych.

Nominały i inne symbole na znaczkach pocztowych

Oprócz liter i cyfr w naszym piśmie istnieje też wiele specjalnych znaków, dzięki którym zapisujemy symbole walut, działań matematycznych czy interpunkcji. Na znaczkach pocztowych pojawiają się najczęściej symbole walut, niektóre z nich rozpoznawalne są na całym świecie, jak choćby wspólna waluta europejska, czyli euro, dolar amerykański czy brytyjski funt. Znaki otaczają nas ze wszystkich stron. Litery pozwalają tworzyć słowa, nazwy, całe zdania. Umożliwiają nam porozumiewanie chociaż są jedynie znakiem o umownym znaczeniu. Cyfry i numery pozwalają nam porządkować rzeczywistość. Dzięki nim możemy nie tylko określić ilość przedmiotów ale też nadać indywidualny charakter i odróżniać je od siebie nadając numery.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.