Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Muzyka / Taniec

Muzyka / Taniec

Znaczki pocztowe – taniec i muzyka

Muzyka i taniec były popularne już w starożytności. Pozwalały wyrażać emocje i były nieodzownym elementem różnego rodzaju świąt. Muzyka i taniec obecne były zarówno na dworach, jak i wsiach. Pieśni towarzyszyły rycerzom podczas historycznych bitew, a także dostarczały rozrywki podczas operowych przedstawień. Zarówno taniec, jak i muzyka silnie zaznaczają swoją obecność także we współczesnym świecie. Znaczki pocztowe z tańcem i muzyką to nie tylko prawdziwa gratka dla tancerzy czy muzyków, ale także osób, które interesują się historią i społeczeństwem. Walory filatelistyczne z tej kategorii mogą zainteresować także osoby, których pasją jest teatr.

Znaczki kolekcjonerskie – taniec

Taniec jest ruchem ciała, który może powstawać spontanicznie (improwizacja) bądź świadomie w celu wyrażania uczuć i stanów emocjonalnych. Obecny w świecie ludzi od początków istnienia świata pomagał w jego rozumieniu, a także pozwalał na komunikację z siłami natury. Jest nieodzownym elementem większości kultur i subkultur, a także wielu rytuałów np. taniec deszczu. Taniec na znaczkach pocztowych przedstawiany jest najczęściej bezpośrednio poprzez charakterystyczne dla danego rodzaju tańca figury bądź za pomocą charakterystycznych elementów ubioru. Balet – jeden z najbardziej wymagających i dostojnych rodzajów tańca, na znaczkach pocztowych przedstawiany jest często za pomocą baletowych pointów, czyli charakterystycznych butów stosowanych przez baletnice bądź tancerzy baletu. Taniec ludowy na znaczkach pocztowych rozpoznawany jest najczęściej dzięki barwnym kostiumom.

W ofercie sklepu Znaczkopol znajdują się także znaczki pocztowe z tańcami charakterystycznymi dla danego regionu np. hiszpańskie flamenco, argentyńskie tango czy brazylijska samba.

Znaczki kolekcjonerskie – muzyka

Muzyka na znaczkach pocztowych to najczęściej instrumenty, nuty bądź sławni kompozytorzy. Muzyka, podobnie jak taniec, posiada swoje odmiany nazywane stylami muzycznymi. Muzyka klasyczna przez wiele osób uznawana jest za najbardziej szlachetną formę wyrażania emocji i nastrojów. Znaczki pocztowe z muzyką wydawane są z okazji międzynarodowych festiwali muzycznych bądź rocznic związanych z urodzinami sławnych dyrygentów bądź kompozytorów. Walory filatelistyczne dostępne w sklepie Znaczkopol z pewnością ucieszą także miłośników jazzu, a także pasjonatów opery. 

W ofercie sklepu Znaczkopol dostępne są również znaczki pocztowe z instrumentami oraz znaczki pocztowe z kompozytorami.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.