Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Elisabeth II

Elisabeth II

Królowa Elżbieta II, właściwie Elżbieta Aleksandra Maria urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie. Jako królowa Zjednoczonego Królestwa została proklamowana 6 lutego 1952 roku, po śmierci jej ojca, króla Jerzego VI. Żaden monarcha nie zasiadał na brytyjskim tronie dłużej niż Elżbieta II. Jednocześnie jest ona również najdłużej panującą głową państwa nie tylko w Zjednoczonym Królestwie, ale na całym świecie. W ciągu tak długiego panowania nadarzyło się mnóstwo okazji do wydrukowania serii znaczków pocztowych upamiętniających fakty związane z monarchinią. Wiele z nich znajduje się w sklepie filatelistycznym Znaczkopol.pl.

Elżbieta II – znaczki kolekcjonerskie

Wydarzeniami takimi mogą być choćby kolejne jubileusze królowej. W roku 2002 roku Elżbieta II obchodziła złoty jubileusz, czyli pięćdziesięciolecie swojego panowania. Ważnymi wydarzeniami historycznymi, w których brała udział Elżbieta II są jej spotkania z kolejnymi prezydentami Stanów Zjednoczonych, których za panowania monarchini urzędowało aż jedenastu, wśród nich znalazł się między innymi John F. Kennedy.

Królowa brała udział również w ceremonii otwarcie Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Podczas tego wydarzenia artyści zaprezentowali całemu światu bogaty dorobek brytyjskiej kultury. Monarchini z tej okazji wystąpiła w filmie promującym igrzyska wspólnie z Danielem Craigiem, aktorem wcielającym się w rolę Jamesa Bonda, agenta w służbie Jej Królewskiej Mości.

Elżbieta II – znaczki pocztowe z całego świata

Elżbieta II na znaczkach pocztowych pojawia się nie tylko w Wielkiej Brytanii. Ze względu na liczne terytoria zależne, które są pozostałością po kolonialnym Imperium Brytyjskim, znaczki pocztowe z Królową Elżbietą II ukazują lub ukazywały się w wielu zakątkach całego świata, m.in. w Indiach, Honk-Kongu, Australii czy Kanadzie.

Elżbieta II na znaczkach kolekcjonerskich

Elżbieta II jest głową brytyjskiej rodziny królewskiej. W 1947 roku poślubiła Filipa, księcia powiązanego rodzinnie z tronem Grecji. Owocem ich związku jest czworo dzieci – Karol, Anna, Andrzej oraz Edward. Najstarszy syn Elżbiety i Filipa, Karol, jest pierwszy w kolejności do objęcia brytyjskiego tronu po swojej matce.

 W sklepie filatelistycznym znaczkopol.pl znajdziesz również znaczki pocztowe z królami Belgii oraz znaczki pocztowe z królami Polski

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.