Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Polonica

Polonica

Polaków lub ich potomków możemy spotkać dzisiaj w każdym zakątku świata. To efekt emigracji, do jakiej nasi rodacy byli zmuszeni z powodu ponad dwustu lat bardzo trudnej historii naszego państwa. Wśród emigrantów znaleźli się bardzo wybitni ludzie, wśród których wystarczy wymienić Marię Skłodowską-Curie, Fryderyka Chopina czy Witolda Gombrowicza. Polski ślad można dzisiaj odnaleźć w bardzo wielu wybitnych dziełach kultury czy odkryć naukowych. Dlatego Polonica na znaczkach pocztowych to istny hołd dla tych naszych rodaków, którzy musieli opuścić ojczyznę. W sklepie filatelistycznych Znaczkopol znajdziesz setki znaczków oraz całostek pocztowych poświęconych Polakom na emigracji.

Polonica na znaczkach pocztowych z innych krajów

Zagraniczne urzędy pocztowe doceniają dokonania naszych rodaków. Wiele urzędów pocztowych, nawet z takich egzotycznych krajów jak Sierra Leone, umieszcza na znaczkach podobizny naszych wybitnych rodaków. Przykładem niech będzie pochodzący właśnie z tego kraju znaczek przedstawiający wizerunek piłkarza Grzegorza Laty. Inni wybitni Polacy również ukazywali się na znaczkach pochodzących z zagranicy. Należą do nich choćby Maria Skłodowska-Curie, Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik czy Fryderyk Chopin.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.