Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Sztuka

Sztuka

Sztuka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. To właśnie dzięki artystom człowiek zaczął dokumentować swoje wierzenia i obrzędy. Następnie sztuka zaczęła mieć także charakter świecki. Mamy z nią do czynienia niezależnie od tego, czy odwiedzamy wielkie świątynie budowane w różnych stylach, czy też z drobnymi przedmiotami codziennego użytku. Jako że sztuka towarzyszy nam na co dzień, musiała znaleźć się na znaczkach pocztowych w każdym zakątku świata.

Sztuka na znaczkach pocztowych

Na znaczkach pocztowych dostępnych w naszej ofercie przedstawione są różne aspekty sztuki – począwszy od obrazów i architektury, skończywszy na elementach sztuki użytkowej, określanej dzisiaj mianem designu. Drobne przedmioty użytkowe są również wykonywane ze szczególną dbałością o szczegóły oraz elementy zdobienia. Stanowią one dla archeologów i znawców historii sztuki źródło wiedzy na temat życia w dawnych epokach. W związku z dużym znaczeniem tego rodzaju sztuki dla całej ludzkości, design na znaczkach pocztowych pojawia się bardzo często.

Przedmioty codziennego użytku wykonywane są nierzadko z metali szlachetnych, przez co ich wartość wzrasta. Na naszych znaczkach pocztowych pojawia się zatem srebro, które zostało wykorzystane do wytworzenia dzbanków, sztućców i elementów wyposażenia wnętrz.

Rzeźby i figurki

W naszej ofercie znajdują się również znaczki pocztowe przedstawiające rzeźby oraz figury. Tego typu sztuka może mieć różny charakter. Figurki nierzadko pełnią funkcje religijne lub obrzędowe. Mogą być też talizmanami, które chronią domostwa przed złymi mocami. W ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol.pl znajdziesz znaczki pocztowe, które przedstawiają figurki bogów lub bóstw z różnych kultur i części świata.

Znaczki pocztowe – sztuka konceptualna

Dzisiaj sztuka nie wyznacza już kanonów piękna. Jej interpretacja zależy od tego, jaką koncepcję pojmowania przyjmujemy. Stąd budzi ona wiele kontrowersji i wątpliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba ją traktować poważnie. Dlatego sztuka nowoczesna na znaczkach pocztowych również jest obecna w ofercie naszego sklepu.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.