Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Kaktusy

Kaktusy

Rośliny kaktusowate pochodzą z rodziny sukulentów łodygowych, które są roślinami wieloletnimi, zielnymi lub częściowo zdrewniałymi. Ich przynależność to goździkowce. Należy do niej, w zależności od systemu klasyfikacyjnego, od 24 do 220 rodzajów, a w ich ramach od 1500 do 2000 gatunków. Występują głównie na kontynentach amerykańskich i stamtąd też pochodzą. Ich przystosowanie do suchych warunków pozwoliło na ich występowanie na terenach półpustynnych i górskich. Pojawiają się także w lasach deszczowych.

Kaktusy na znaczkach pocztowych

Charakterystyczną cechą budowy roślin jest spiralne ułożenie elementów kwiatu (brak okółków).  Kaktusy mają szereg zastosowań praktycznych, zyskały także popularność jako uprawne rośliny ozdobne i kolekcjonerskie. Znaczki pocztowe z kaktusami należą do kategorii znaczki pocztowe flora. W naszej ofercie sklepu Znaczkopol widnieją także rośliny, które ze względu na swoje zagrożenie wyginięciem trafiły do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych i zostały objęte ochroną.

Znaczki pocztowe z kaktusami – gratka dla miłośników roślin

Rośliny kaktusowate odgrywały ogromną rolę w kulturze Indian na długo przed przybyciem Europejczyków na kontynent amerykański. Tworzyli oni ilustracje i rzeźby kaktusowatych, a także używali tych roślin w obrzędach religijnych. Dlatego też obecność kaktusów na znaczkach pocztowych nikogo nie dziwi. Państwowe godło Meksyku do chwili obecnej przedstawia orła, węża oraz kaktusa. Wizerunki kaktusa występują też w literaturze, np. w książkach edukacyjnych dla dzieci.

Znaczki pocztowe z kaktusami przedstawiają ich różne odmiany, co pozwala stworzyć prawdziwie różnorodną kolekcję odnoszącą się jednak do jednej tematyki. Wśród walorów filatelistycznych znajdziecie Państwo zarówno realne, jak i bardziej bajkowe i kreskówkowe przedstawienia roślin.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Znaczkopol.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.