Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Hitler

Hitler

Adolf Hitler był przywódcą Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), z ramienia której w 1933 roku objął urząd kanclerza Rzeszy. Jako przywódcza III Rzeszy, napadając na Polskę 1 września 1939 roku, doprowadził do wybuchu II Wojny Światowej – najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości, w wyniku którego śmierć poniosło ponad 50 milionów ludzi. Ideologia Hitlera zakładała wprowadzenie w Rzeszy narodowego socjalizmu, przeprowadzanie czystek rasowych oraz Holocaust. W większości krajów głoszenie poglądów hitlerowskich jest prawnie zakazane.

Hitler – znaczki kolekcjonerskie

W III Rzeszy Hitler na znaczkach pocztowych pojawiał się regularnie. Najczęściej przedstawiały jego prawy profil bądź półprofil. Nie brakuje jednak znaczków pocztowych z Hitlerem, na których przywódca nazistowskich Niemiec został przedstawiony na tle sztandaru ze swastyką lub ważnych obiektów architektonicznych, a także podczas przemówień. Hitler na znaczkach kolekcjonerskich ukazany jest również obok przywódcy faszystowskich Włoch – Benito Mussoliniego.

Hitler – znaczki pocztowe dla miłośników historii

Zabójcza ideologia Hitlera doprowadziła do tego, że stał się on jednym z polityków, którzy wywarli ogromny wpływ na przebieg historii XX wieku. Trwająca sześć lat wojna, śmierć dziesiątek milionów ludzi, zmiana przebiegu granic wielu państw Europy – to tylko nieliczne skutki polityki przywódcy III Rzeszy. Po zakończeniu II Wojny Światowej Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznał, że zbrodnie dokonane przez wojska hitlerowskie kwalifikują się jako zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko pokojowi, zbrodnie przeciwko ludzkości, niewolniczą eksploatację w obozach pracy, a także morderstwa cywilów.

Według oficjalnych źródeł historycznych Adolf Hitler i jego małżonka Eva Braun popełnili samobójstwo 30 kwietnia 1945 roku w czasie oblężenia Berlina. Ich zwłoki miały zostać spalone przez esesmanów, którzy pełnili przyboczną straż. Jednak utajnienie przez Rosjan akt potwierdzających tę wersję, spowodowało wywołanie spekulacji i teorii spiskowych mówiących o tym, że Hitler wraz z małżonką przeżyli wojnę i uciekli do Argentyny.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.