Filtrowanie znaczków

  • do

Znaczki pocztowe Hitler

Hitler

Adolf Hitler był przywódcą Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), z ramienia której w 1933 roku objął urząd kanclerza Rzeszy. Jako przywódcza III Rzeszy, napadając na Polskę 1 września 1939 roku, doprowadził do wybuchu II Wojny Światowej – najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości, w wyniku którego śmierć poniosło ponad 50 milionów ludzi. Ideologia Hitlera zakładała wprowadzenie w Rzeszy narodowego socjalizmu, przeprowadzanie czystek rasowych oraz Holocaust. W większości krajów głoszenie poglądów hitlerowskich jest prawnie zakazane.

Hitler – znaczki kolekcjonerskie

W III Rzeszy Hitler na znaczkach pocztowych pojawiał się regularnie. Najczęściej przedstawiały jego prawy profil bądź półprofil. Nie brakuje jednak znaczków pocztowych z Hitlerem, na których przywódca nazistowskich Niemiec został przedstawiony na tle sztandaru ze swastyką lub ważnych obiektów architektonicznych, a także podczas przemówień. Hitler na znaczkach kolekcjonerskich ukazany jest również obok przywódcy faszystowskich Włoch – Benito Mussoliniego.

Hitler – znaczki pocztowe dla miłośników historii

Zabójcza ideologia Hitlera doprowadziła do tego, że stał się on jednym z polityków, którzy wywarli ogromny wpływ na przebieg historii XX wieku. Trwająca sześć lat wojna, śmierć dziesiątek milionów ludzi, zmiana przebiegu granic wielu państw Europy – to tylko nieliczne skutki polityki przywódcy III Rzeszy. Po zakończeniu II Wojny Światowej Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznał, że zbrodnie dokonane przez wojska hitlerowskie kwalifikują się jako zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko pokojowi, zbrodnie przeciwko ludzkości, niewolniczą eksploatację w obozach pracy, a także morderstwa cywilów.

Według oficjalnych źródeł historycznych Adolf Hitler i jego małżonka Eva Braun popełnili samobójstwo 30 kwietnia 1945 roku w czasie oblężenia Berlina. Ich zwłoki miały zostać spalone przez esesmanów, którzy pełnili przyboczną straż. Jednak utajnienie przez Rosjan akt potwierdzających tę wersję, spowodowało wywołanie spekulacji i teorii spiskowych mówiących o tym, że Hitler wraz z małżonką przeżyli wojnę i uciekli do Argentyny.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.