Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Karnety

Karnety

Wydawać by się mogło, że kolekcjonowanie znaczków to proste hobby niewymagające żadnych specjalnych umiejętności. Nic bardziej mylnego – do tego zajęcia wymagane są duże pokłady cierpliwości i samozaparcia. Zakup znaczków pocztowych w karnetach lub wybór kilku pojedynczych egzemplarzy nie sprawi, że od razu staniesz się filatelistą.

Skąd wziął się pomysł na zbieranie znaczków pocztowych

Kolekcjonowanie znaczków pocztowych zaczęło się w momencie wydrukowania pierwszego znaczka – był nim tak zwany Penny Black wydany w 1840 roku w Wielkiej Brytanii. Jego nazwa wywodzi się z czarnej barwy oraz ceny wynoszącej 1 pens. Do dziś znaczek ten uznawany jest za jeden z najdroższych i najcenniejszych egzemplarzy.

Jak zbierać znaczki pocztowe

Znaczki pocztowe zbierać należy zgodnie z przemyślanym wcześniej systemem. Oczywiście, możesz kolekcjonować wszystkie znaczki, które Ci się podobają, jednak filateliści zalecają, aby kierować się określoną tematyką (np. fauna, flora, kosmos itp.) lub zbierać egzemplarze wyłącznie z jednego kraju lub w wybranym kształcie.Posiadamy m.in. szeroką kolekcje polskich znaczków pocztowych

Jeśli jesteś początkującym zbieraczem znaczków, to nie będą Ci potrzebne żadne specjalne narzędzia. Wystarczy, że swoją niewielką kolekcję będziesz przechowywał w kopercie lub pudełku. Jeśli jednak zainteresujesz się filatelistyką na tyle mocno, że będziesz chciał poświęcić jej cały swój wolny czas, to pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest zakup klasera. W tym specjalnym albumie przechowuje się kolekcje znaczków po to, aby chronić je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i z dumą móc je prezentować innym filatelistom. Równie przydatnymi akcesoriami przy kolekcjonowaniu znaczków pocztowych w karnetach lub pojedynczych będzie lupa (pozwoli dojrzeć ważne szczegóły niewidoczne gołym okiem) oraz pęseta (dzięki niej będziesz mógł obracać znaczki bez obaw o uszkodzenie ich).

Znaczki kolekcjonerskie w karnetach – pamiątka z siatkarskich Mistrzostw Świata

Znaczki wydawane w dzisiejszych czasach są niezwykle cenne dla kolekcjonerów, zwłaszcza jeśli są nietypowe lub mają jakieś błędy drukarskie. Równie pożądane są znaczki kolekcjonerskie w karnetach wydawanych z okazji rocznicy lub ważnego wydarzenia. Przykładem znaczków pocztowych w karnetach jest arkusz 16 znaczków przedstawiających polskich siatkarzy, którzy w 2018 roku w mistrzostwach świata w piłce siatkowej zdobyli złoty medal, pokonując w finale Brazylijczyków 3:0.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.