Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Walka z rasizmem

Walka z rasizmem

Znaczki pocztowe zwracają uwagę na wiele problemów, jakie dotykają świat. Obrazują problem oraz oddają hołd wielkim osobowościom, które poświęciły swoje życie na naprawienia świata. Jednym z takich problemów jest rasizm, a walka z rasizmem na znaczkach pocztowych to zwrócenie uwagi na ten palący problem, który wciąż dotyka wielu ludzi ze wszystkich stron świata.

Walka z rasizmem na znaczkach pocztowych – symbolika

Znaczki pocztowe dotyczące walki z rasizmem ukazują się na całym świecie, w szczególności w krajach, gdzie miała lub wciąż ma miejsce segregacja ludzi ze względu na kolor skóry. Znaczki te zawierają bogatą symbolikę świadcząca o tym, że wszyscy ludzie są sobie równi, niezależnie od pochodzenia lub koloru skóry. Wśród symboli tych znajdują się skrzyżowane dłonie ludzi o różnym kolorze skóry czy trzymające się za ręce osoby różnych ras.

Znaczki pocztowe – walka z rasizmem i wielkie postaci

Wśród ludzi, którzy poświęcili swoje życie zniesieniu barier rasowych, znajduje się wiele osobowości, które na zawsze zapisały się na kartach historii. Zostały one upamiętnione na znaczkach pocztowych, które przedstawiają walkę z rasizmem, wśród nich znajdują się między innymi Martin Luther King, Nelson Mandela czy prezydent Stanów Zjednoczonych, Abraham Lincoln.

Obok wielkich i zasłużonych osobowości na znaczkach pocztowych znajdują się również przedstawienia ciężkiego losu ludzi, których spotkała segregacja rasowa.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.