Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Telekomunikacja

Telekomunikacja

Dzięki osiągnięciom telekomunikacyjnym odległość, jaka dzieli ludzi, przestała być barierą w wysyłaniu informacji. Dzisiaj jesteśmy w stanie przekazać wiadomość w mgnieniu oka i to nawet na drugi kraniec świata. Technologia przekazywania informacji na duże odległości okazała się milowym krokiem w rozwoju ludzkiej cywilizacji. Takie okoliczności sprawiły, że jak każde inne tak ważne wydarzenie, telekomunikacja znalazła się na znaczkach pocztowych.

Historia telekomunikacji na znaczkach kolekcjonerskich

Od XIX wieku do dzisiaj technologia telekomunikacyjna rozwijała się nieustannie. Telegrafy, telefony, nadajniki satelitarne i wreszcie Internet. Każdy z tych wynalazków pozwolił człowiekowi wykonać kolejny krok naprzód i jeszcze bardziej usprawnić metody komunikowania się. Znaczki pocztowe w sklepie Znaczkopol przedstawiają wszystkie kolejne etapy rozwoju telekomunikacji.

Telekomunikacja na znaczkach pocztowych – telefony

Wynalazek Alexandra Grahama Bella umożliwił nam wykonywanie połączeń głosowych. Dzięki niemu wiele rozmów można było odbyć bez konieczności odwiedzin lub pisania tradycyjnego listu. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie bez tego życia – telefony na znaczkach pocztowych to symbol ogromnych przemian technologicznych.

Komunikacja masowa

Radio i telewizja dały możliwość komunikowania masowego. Od momentu wynalezienia tych mediów jeden komunikat mógł być przekazywany jednocześnie do milionowej publiczności. Wynalezienie radia i telewizji to niebywały postęp, który na zawsze zrewolucjonizował media oraz reklamę. Wynalazki te odmieniły kulturę i rozrywkę, a także sposób relacjonowania wydarzeń. Tak duży krok sprawił, że radio i telewizja na znaczkach pocztowych stanowią istotny element kolekcji każdego filatelisty.

Znaczki pocztowe – komputery

Kolejnym, lecz jeszcze nie ostatnim krokiem w rozwoju telekomunikacji stały się komputery. Dzięki nim oraz globalnej sieci nie mamy żadnych ograniczeń w przekazywaniu sobie komunikatów, niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy. Komputery na znaczkach pocztowych to udokumentowanie tego milowego kroku.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.