Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Dzieci

Dzieci

Popularnym tematem, który pojawia się na znaczkach pocztowych z całego świata jest dzieciństwo. Dzieci są nadzieją świata, nadzieją dorosłych i dobrem w czystej postaci. Niewinne i nieskażone złem dorastają i stają się niezależnymi ludźmi kształtującymi świat. W wierzeniach wielu religii dziecko jest uosobieniem dobra, miłości i niewinności. Znaczki pocztowe z wizerunkiem dzieci wydawane są przez większość państw i przedstawiają je najczęściej podczas zabawy lub w objęciach matki.

Znaczki pocztowe z dziećmi

Dzieci posiadają wyobraźnię, która pozwala im kreować swój własny świat. Barwne i niekonwencjonalne spojrzenie na życie sprawia, że dla dorosłych dzieci są fascynującą zagadką. Dlatego też znaczki kolekcjonerskie z dziećmi są kolorowe, a przedstawione postaci są uśmiechnięte i radosne. Walorem filatelistycznym, na który warto zwrócić swoją uwagę jest ten wydany w 2008 roku dla humanitarnej organizacji na Rzecz Dzieci UNICEF. Jest on charakteryzowany na dziecięcy rysunek przedstawiający rodzinę, który podkreśla jednocześnie jej kluczowe znaczenie w prawidłowym rozwoju dziecka.

Znaczki pocztowe z dziećmi wydane zostały również z okazji takich jak Międzynarodowy Rok Dziecka oraz Międzynarodowy Rok Młodzieży. Znajdują się na nich dzieci, zabawki, a także bajkowe postaci.

Znaczki kolekcjonerskie z dziećmi

Znaczki kolekcjonerskie z dziećmi mogą być doskonałą okazją do rozbudzenia w najmłodszych pasji do zbierania znaczków. Uśmiechnięte twarze dzieci z różnych kontynentów, a także intensywne kolory przyciągają wzrok, a także wyzwalają pozytywne emocje.

Kolekcjonowanie znaczków pocztowych z dziećmi pozwoli zatrzymać sielskie wspomnienie dzieciństwa. Zapraszamy do zapoznania się również ze znaczkami pocztowymi z zabawkami oraz znaczkami pocztowymi pomoc dzieciom.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.