Filtrowanie znaczków


  • do

Znaczki pocztowe Dzieci

Liczba znaczków: 4635

Dzieci

Popularnym tematem, który pojawia się na znaczkach pocztowych z całego świata jest dzieciństwo. Dzieci są nadzieją świata, nadzieją dorosłych i dobrem w czystej postaci. Niewinne i nieskażone złem dorastają i stają się niezależnymi ludźmi kształtującymi świat. W wierzeniach wielu religii dziecko jest uosobieniem dobra, miłości i niewinności. Znaczki pocztowe z wizerunkiem dzieci wydawane są przez większość państw i przedstawiają je najczęściej podczas zabawy lub w objęciach matki.

Znaczki pocztowe z dziećmi

Dzieci posiadają wyobraźnię, która pozwala im kreować swój własny świat. Barwne i niekonwencjonalne spojrzenie na życie sprawia, że dla dorosłych dzieci są fascynującą zagadką. Dlatego też znaczki kolekcjonerskie z dziećmi są kolorowe, a przedstawione postaci są uśmiechnięte i radosne. Walorem filatelistycznym, na który warto zwrócić swoją uwagę jest ten wydany w 2008 roku dla humanitarnej organizacji na Rzecz Dzieci UNICEF. Jest on charakteryzowany na dziecięcy rysunek przedstawiający rodzinę, który podkreśla jednocześnie jej kluczowe znaczenie w prawidłowym rozwoju dziecka.

Znaczki pocztowe z dziećmi wydane zostały również z okazji takich jak Międzynarodowy Rok Dziecka oraz Międzynarodowy Rok Młodzieży. Znajdują się na nich dzieci, zabawki, a także bajkowe postaci.

Znaczki kolekcjonerskie z dziećmi

Znaczki kolekcjonerskie z dziećmi mogą być doskonałą okazją do rozbudzenia w najmłodszych pasji do zbierania znaczków. Uśmiechnięte twarze dzieci z różnych kontynentów, a także intensywne kolory przyciągają wzrok, a także wyzwalają pozytywne emocje.

Kolekcjonowanie znaczków pocztowych z dziećmi pozwoli zatrzymać sielskie wspomnienie dzieciństwa. Zapraszamy do zapoznania się również ze znaczkami pocztowymi z zabawkami oraz znaczkami pocztowymi pomoc dzieciom.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.