Filtrowanie znaczków

  • do

Znaczki pocztowe Monarchia

Monarchia

Monarchia na znaczkach pocztowych pojawia się od bardzo dawna. W związku z tym dostępne są znaczki prezentujące władców, którzy panowali w dawnych czasach i stali się rodzajem symbolu dla swojego kraju. Jednak również panujące do dziś monarchie od czasu do czasu, np. z okazji różnych rocznic czy jubileuszów, wypuszczają serię znaczków pocztowych z wizerunkami władcy. Najczęściej jest ona ograniczona ilościowo. W związku z tym każdy filatelista zdaje sobie sprawę, że warto się w taki znaczek zaopatrzyć. Jego warto z czasem może być zdecydowanie większa niżeli obecnie.

Znaczki kolekcjonerskie z monarchią – królowa Anglii

Obecnie dość powszechnie na znaczkach pojawia się brytyjska rodzina królewska. Dużą popularnością cieszą się znaczki pocztowe z Księżną Dianą i samą królową Elżbietą. Swoje serie znaczków mają również monarchowie ze Szwecji czy Hiszpanii. Cena jest często uzależniona od rodzaju i wieku znaczka, jak również jego ogólnego stanu i ilości jaka została wypuszczona na rynek.

Monarchia na znaczkach pocztowych – królowe i królowie

Znaczki kolekcjonerskie z monarchią pochodzą zwykle z czasów, których nie sposób pamiętać. Piękne stroje polskich królów zaprezentowane na portretach na powagę stanowiska, które sprawowali. Każdy znaczek i każda osoba odegrała swoją istotną rolę w historii, a znaczek stał się jej upamiętnieniem. Znaczki pocztowe królowie i królowe posiadają zatem aspekt poznawczy, historyczny i kulturowy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Znaczkopol.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.