Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Film i Fotografia

Film i Fotografia

Sztuka filmowa znana jest na całym świecie. Aktorzy i reżyserzy są komentatorami współczesnego świata i wizjonerami kreującymi w swoich dziełach nową lepszą rzeczywistość. Na filmowych znaczkach pocztowych przedstawiane są najczęściej ujęcia ze znanych filmów bądź aktorzy, którzy na stałe wpisali się do historii światowej kinematografii (sprawdź znaczki pocztowe filmy). Walorami filatelistycznymi, które cieszą się dużą popularnością są znaczki pocztowe z Elvisem Presleyem – królem rock’and’rolla. Niezwykle charyzmatyczny piosenkarz i aktor stał się prawdziwą legendą i jedną z najważniejszych ikon popkultury XX wieku. Na znaczkach pocztowych znajduje się także jedna z najsłynniejszych szwedzkich aktorek Ingrid Bergman, a także aktorzy produkcji filmowych takie jak Star Trek czy Harry Potter.

Hity filmowe na znaczkach pocztowych

Znaczki pocztowe z ujęciami filmowymi to prawdziwa gratka dla fanów kinematografii. Filmy, które znalazły się na znaczkach pocztowych to między innymi Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny i Titanic. Polskim akcentem jest natomiast nagrodzony Oscarem polski film Ida. Poczta Polska wydała go dokładnie 31 marca 2015 roku dla upamiętnienia tego międzynarodowego sukcesu. Znaczek wydrukowany został techniką offsetową na papierze fluorescencyjnym. Utrzymany jest w skromnej stylistyce nawiązującej do czarno-białego obrazu filmowego. Z tej samej okazji w 2000 roku wydany został znaczek z Andrzejem Wajdą, który otrzymał Oscara za całokształt swojej twórczości. Walor filatelistyczny z jego zdjęciem wykonanym przez japońskiego fotografa E. Sakata utrzymany został w stylistyce klatki filmowej.

Znaczki pocztowe fotografia

Oprócz ujęć z filmów na znaczkach pocztowych znajdziemy również fotografie. Znajdujące się na nich postaci to zarówno światowej sławy gwiazdy kina takie jak Marylin Monroe czy Charlie Chaplin, jak i artystyczne fotografie wykonane przez światowej sławy artystów między innymi wspomnianego już E. Sakata. Na znaczkach pocztowych umieszczone zostały także fotografie angielskiej rodziny królewskiej – Królowej Elżbiety II, Księżnej Diany czy Księcia Karola.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.