Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Malarstwo

Malarstwo

Sztuki wizualne towarzyszą człowiekowi od początku jego istnienia. Skalne malowidła przedstawiające sceny rodzajowe przetrwały tysiące lat, a awangardowe dzieła z początku XX wieku na zawsze odmieniły oblicze malarstwa. Zmiany stylów malarstwa zawsze odzwierciedlały zmiany kulturowe i społeczne. Wpływy znakomitych artystów sprawiły, że dzieła malarskie na znaczkach pocztowych pojawiają się bardzo często i stanowią dzisiaj niemałą kolekcję, którą powiększać możesz w sklepie Znaczkopol.pl.

Znaczki kolekcjonerskie – malarstwo ze wszystkich epok

Nie sposób opisać wszystkich nurtów malarstwa i grafiki, jakie znalazły się w zbiorach sklepu filatelistycznego Znaczkopol.pl. W naszej ofercie znalazły się podobizny malarzy ze wszystkich epok kulturowych. Malarze na znaczkach kolekcjonerskich to gratka dla wszystkich miłośników sztuk plastycznych. Jeśli chodzi o same dzieła, znajdziesz tu znaczki kolekcjonerskie przedstawiające zarówno współczesną twórczość, jak i stare obrazy, jeszcze sprzed epoki renesansu.

Sztuki wizualne i malarstwo na znaczkach pocztowych

Na znaczkach kolekcjonerskich znajdziesz nie tylko największe dzieła malarskie. Bowiem oprócz dzieł utrwalonych na płótnie, posiadamy również znaczki pocztowe przedstawiające inne aspekty sztuk wizualnych. Wśród nich znajdują się plakaty, które pełnią nie tylko funkcję informującą, ale stały się osobną forma sztuki. Nie brakuje u nas również znaczków przedstawiających postaci, a zatem portretów lub autoportretów samych twórców.

Ukazują się również znaczki, które przedstawiają malarstwo ścienne, czyli freski (sprawdź znaczki pocztowe z freskami) . Niektóre z nich, np. słynne freski Michała Anioła, zdobią najznakomitsze świątynie. Na znaczkach pocztowych w sklepie Znaczkopol.pl znajdziesz też kopie prawosławnych ikon, które stanowią nieodłączny element cerkwi. Posiadamy tez znaczki kolekcjonerskie z mozaikami, czyli dekoracjami przedstawiającymi pejzaże lub ornamenty. Wykonane są one z drobnych kamyczków lub płytek o bardzo zróżnicowanej kolorystyce.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.