Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Napoleon

Napoleon

Napoleon Bonaparte to doskonale znany i zasłużony dla historii Francji dowódca wojskowy i przywódca polityczny. Nosząc tytuł Napoleona I był pierwszym cesarzem Francuzów i głową Cesarstwa Francuskiego. Jego bogata kariera obejmuje również stanowisko pierwszego Konsula Republiki Francuskiej, prezydenta, a w późniejszym okresie króla Włoch i protektora Związku Reńskiego. Był on jednocześnie zwierzchnikiem Księstwa Warszawskiego. Napoleona uznaje się za najwybitniejszego dowódcę wojskowego w dziejach. Czasy wojen napoleońskich odcisnęły swoje piętno na całej Europie. Nic więc dziwnego, że znaczki kolekcjonerskie z Napoleonem są niezwykle pożądane przez filatelistów.

Dokonania Napoleona na znaczkach pocztowych

Znaczki pocztowe z Napoleonem przedstawiają zarówno samą sylwetkę dowódcy, jak również ważne wydarzenia historyczne, których był częścią. Takie znaczki to prawdziwa gratka dla pasjonatów historii, a także dla miłośników filatelistyki. O dokonaniach Napoleona dowiadujemy się już na lekcjach historii, ponieważ jego życie i działalność miały duże znaczenie również dla Polski.

Napoleon na znaczkach pocztowych

Był przywódcą i władcą, w związku z czym pojawiał się na znaczkach pocztowych bardzo często. Znaczki kolekcjonerskie z Napoleonem to w dużej mierze portrety i obrazy, również znanych artystów, którzy uwieczniali dokonania wielkiego wodza. Na walorach filatelistycznych upamiętnione zostały wydarzenia, które na zawsze zmieniły bieg historii.

 

W sklepie filatelistycznym Znaczkopol znajdziesz również znaczki pocztowe z francuskimi prezydentami.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.