Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Rzeźby

Rzeźby

Rzeźba od początku cywilizacji człowieka stanowi jeden z najistotniejszych elementów sztuki świeckiej oraz sakralnej. Do wykonywania rzeźb artyści wykorzystują najróżniejsze materiały – począwszy od drewna, przez różne rodzaje kamienia, a skończywszy na tworzywach sztucznych, z których chętnie korzystają rzeźbiarze tworzący sztukę nowoczesną. Rzeźba na znaczkach pocztowych ukazuje kilka tysięcy lat dorobku kultury człowieka.

Znaczki pocztowe z rzeźbami sakralnymi

Rzeźba sakralna obecna jest w każdym kościele niezależnie od epoki, w której został on wybudowany. I to właśnie ona stanowi dużą część kolekcji filatelistycznej, jaką znajdziesz w sklepie Znaczkopol.pl. Znaczki pocztowe z naszej oferty przedstawiają miedzy innymi ołtarze zdobione rzeźbami, które często stanowią bezcenne zabytki. Na znaczkach kolekcjonerskich w naszej ofercie znajdziesz również płaskorzeźby, które równie często występują zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach świątyń.

Znaczki kolekcjonerskie – rzeźby dla zasłużonych

Prawdopodobnie nie ma miasta, w którym nie znalazłyby się rzeźby oddające hołd zasłużonym postaciom. Znaczki pocztowe z pomnikami to gratka dla miłośników tej formy rzeźbiarstwa, a także pasjonatów historii. Pochodzą one bowiem z całego świata i przedstawiają najwybitniejsze postaci z różnych dziedzin kultury, polityki i życia.

Historia na znaczkach pocztowych z rzeźbami

Wiele egzemplarzy znaczków prezentuje ceramikę lub figurki, które pełniły również funkcje użytkowe. Miały służyć w codziennych czynnościach domowych, jak również stanowić talizmany, które zapewniały szczęście lub odstraszały złe duchy. W naszej ofercie nie brakuje też znaczków pocztowych z rzeźbami starymi, które zachowały się do dziś, pomimo tego, że stworzono je jeszcze w antyku lub średniowieczu.

Rzeźby na znaczkach kolekcjonerskich – nowoczesność

W sklepie Znczakopol.pl znajdziesz również znaczki pocztowe przedstawiające rzeźby współczesne. To właśnie one zdobią nowoczesne przestrzenie, a do ich wykonania często wykorzystuje się metal, tworzywa sztuczna lub surowce biodegradowalne.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.