Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Miary i wagi

Miary i wagi

Człowiek zawsze pragnął mieć władze nas otaczającym go światem. Aby osiągnięcie tego było możliwe, musiał nauczyć się określać przedmioty znajdujące się wokół. Budowa wielkich gmachów, rozwój architektury i tworzenie coraz bardziej skomplikowanych wynalazków nie byłyby możliwe, gdyby nie wprowadzono pojęcia miary i wagi. Nawet zwykłe zakupy, gotowanie lub szycie byłyby o wiele trudniejsze bez sprecyzowanych jednostek. Różne dla poszczególnych krajów były jednak jednolite w obrębie danego terytorium. Korzystając z nich, nawet nie zastanawiamy się o ile trudniejsze byłyby proste czynności gdybyśmy nie mogli odmierzać i odważać. Miary i wagi na znaczkach pocztowych pojawiły się jako nieodłączny element współistnienia ludzi.

Miary i wagi na znaczkach kolekcjonerskich dla miłośników historii

Jednostki miar i wag zmieniały się na przestrzeni dziejów wielokrotnie. Niektóre z nich znamy dziś jedynie z podręczników do historii lub historycznych powieści, a stanowią one bardziej ciekawostkę niż praktyczną funkcję. Niemniej jednak archaiczne miary i wagi na znaczkach pocztowych stanowią atrakcyjne źródło wiedzy i niewątpliwie cenną kolekcję.

Miary i wagi na znaczkach pocztowych z całego świata

Chociaż na świecie dominującymi miarami są te z Międzynarodowego Układu Jednostek Miar (SI), czyli doskonale znane nam metry, kilogramy itd., to wciąż na całym świecie ludzie używają lokalnych jednostek. Stanowią one dziedzictwo lokalnej historii oraz kultury.

Ponadto miary umożliwiły prowadzenie uczciwego handlu. Waga jest również przedmiotem dzierżonym przez mityczną Temidę, która symbolizuje sprawiedliwość. Nawiązania do tych wszystkich aspektów znajdziesz na znaczkach pocztowych dostępnych w sklepie filatelistycznym Znaczkopol.pl. W naszej ofercie znajdują się również egzemplarze, która ukazują efektywne gmachy, które nie powstałyby, gdyby nie precyzyjne pomiary - zapraszamy do zapoznania się z ofertą: znaczki pocztowe architektura

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.