Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Biżuteria

Biżuteria

Człowiek zdobi biżuterią ciało i stroje już od zarania dziejów. Wykonane z artystycznym sznytem ozdoby pełniły różnorakie funkcje. Najbardziej oczywistą jest upiększanie ciała, popularne szczególnie wśród kobiet, choć i mężczyźni nie stronią od kolczyków, bransolet czy naszyjników. Inna funkcja biżuterii to jej użytkowość – tutaj pojawia się mnóstwo przedmiotów, których używamy na co dzień: spinki do mankietów i włosów, guziki, klamry do pasów, agrafy czy również zegarki. Ponadto biżuteria pełni także funkcje religijne lub obrzędowe. Jej elementy służą bowiem jako amulety lub talizmany.

Znaczki pocztowe – biżuteria z kamienia

Kamienie naturalne stanowią znakomity materiał na biżuterię, szczególnie kamienie szlachetne, takie jak szmaragd, rubin czy szafir. Ozdabia się nimi w zasadzie każdy rodzaj biżuterii, począwszy od pięknych kolii, a skończywszy na niewielkich spinkach do mankietów. Szlachetne kamienie nierzadko zdobiły również insygnia władzy, dlatego znaczki pocztowe z biżuterią z kamienia znajdują się w wielu seriach przedstawiających historycznych władców.

Złota i srebrna biżuteria na znaczkach pocztowych

Metale szlachetne, takie jak złoto i srebro są najczęściej wykorzystywanymi materiałami do wytwarzania biżuterii. Pierścienie i sygnety, kolie, bransolety, zegarki, spinki – wszystkie te przedmioty stanowią nie tylko ozdoby. Z biegiem czasu nabierają wartości historycznej i stają się cennymi artefaktami dla archeologów. Znaczki pocztowe z biżuterią są zatem ciekawym kąskiem także dla miłośników historii.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.