Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Hologramy

Hologramy

Znaczki kolekcjonerskie z hologramem – czym jest hologram

Hologramem nazywa się niewielki kawałek połyskującej folii, która zadaniem jest potwierdzenie prawdziwości jakiegoś dokumentu lub banknotu. Na hologramie zobaczymy przecinające się kolorowe linie, których układ zależny jest przede wszystkim od kąta obserwacji oraz kąta padania światła. Jedno jest pewne – te mieniące się tęczowe kolory wprawiają w zachwyt każdego patrzącego i z całą pewnością mają w sobie sporą wartość artystyczną.

Znaczki pocztowe z hologramem – gdzie jeszcze pojawiają się elementy holograficzne

Holografia już od dawna wykorzystywana jest między innymi w takich naukach, jak medycyna, informatyka oraz biologia. Już od wielu lat hologramy pojawiają się nie tylko na znaczkach kolekcjonerskich. Holograficzne techniki wykorzystuje się bowiem także podczas kręcenia filmów z gatunku science-fiction. Holograficzne postacie pojawiają się między innymi w takich produkcjach, jak Star Wars, Star Trek, Powrót do przeszłości czy Gwiezdne wrota. Sprawdź również szeroką ofertę znaczków pocztowych film i fotografia

Holograficzne znaczki pocztowe – jak powstają

Hologramy pojawiły się w momencie dokładnego opracowania technologii laserowej.  Aby stworzyć hologram, który bez problemu będzie widoczny w warunkach codziennych, a nie przy laboratoryjnym świetle, konieczny jest laser. Jego padające na płytkę holograficzną światło ma dokładnie określone i niezmienne parametry fali oraz jej długość. Hologramy doskonale znane są studentom, którzy codziennie noszą je przy sobie na legitymacji studenckiej w postaci hologramowej naklejki.

Znaczki kolekcjonerskie z hologramem w sklepie filatelistycznym Znaczkopol

Holograficzne znaczki pocztowe dostępne są w internetowym sklepie filatelistycznym Znaczkopol. Hologram na znaczkach kolekcjonerskich jest najczęściej tylko niewielkim elementem całego znaczka, jednak sprawia, że dany znaczek wygląda niezwykle interesująco. Znaczki pocztowe holograficzne to nie lada gratka dla filatelistów, zarówno tych doświadczonych, jak również początkujących.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.