Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Marylin Monroe była amerykańską modelką i aktorką. Jej burzliwe życie towarzyskie, charakterystyczny wygląd i role filmowy sprawiły, że stała się ikoną popkultury. Jej postać na stałe zapisała się w historii, a obrazy i plakaty z jej podobizną zdobią nie tylko muzea. Znaczki pocztowe z Marylin Monroe to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Marylin Monroe na znaczkach pocztowych

Marylin Monroe na znaczkach kolekcjonerskich jest przeważnie uśmiechnięta i zalotna. Dokładnie taki obraz aktorki utrwalił się w popkulturze. Prawda była niestety nieco inna. Marylin Monroe była kobietą nieszczęśliwą, samotną i uzależnioną od narkotyków i leków. W wieku 34 lat, podobnie jak jej biologiczna matka, wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. Marylin Monroe była skandalistką. Częste pokazywanie ciała w tamtych czasach nie było zbyt dobrze przyjmowane. Początkowo gwiazda pokazywała się w kostiumie kąpielowym, by w 1949 roku wystąpić w nagiej sesji zdjęciowej dla magazynu „Playboy”. Zapoczątkowało to jej rolę blond seksbomby, która rozkochała w sobie rzesze mężczyzn. Miała na swoich koncie trzy małżeństwa i nie do końca znaną liczbę kochanków. Do najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych romansów należał ten z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Johnem F. Kennedy, dla którego zaśpiewała słynne na całym świecie „Happy Birthday”. Marylin Monroe na znaczkach pocztowych dostępnych w naszym sklepie przedstawiana jest także ze swoim trzecim mężem – dramaturgiem Arthurem Millerem.  

Marylin Monroe i jej symbole 

Symbol blond femme fatale jest stale powielany np. w kinie, teatrze czy fotografii. Marylin była osobą uwielbianą przez tłumy, ale samotną i nieszczęśliwą. Eksponowała swoją seksualność nie tylko swoim zachowaniem, ale także ubiorem. Symbole, które są z nią ściśle kojarzone to przede wszystkim tleniony blond, biała sukienka z odkrytymi plecami, a także charakterystyczny pieprzyk nad ustami. Zdjęcia Monroe, szczególnie te publikowane dopiero po śmierci, sprzedawane są na aukcjach za bardzo duże pieniądze. Znaczki pocztowe z Marylin Monroe cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na jej osobę, ale także estetykę i precyzję ich wykonania. Wydawane były z okazji jej urodzin, a także rocznicy śmierci.

Sprawdź również pozostałe znaczki pocztowe z gwiazdami rozrywki

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.