Filtrowanie znaczków

  • do
Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Parasole

Parasole

Najczęściej parasol zabieramy ze sobą, gdy w prognozach pogody zapowiadane są intensywne lub przelotne opady deszczu. Czasami jednak parasol wykorzystywany jest również jako ochrona przed intensywnym słońcem lub padającym śniegiem. Co ciekawe, w tym właśnie celu został on wymyślony. Słowo „parasol” pochodzi bowiem z języka włoskiego lub francuskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „słońcochron” lub „przeciw słońcu”. Dziś taką rolę spełnia chociażby duży, kolorowy parasol plażowy. Znaczki pocztowe przedstawiające parasol nad morzem znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Znaczkopol.

Historia parasola na znaczkach kolekcjonerskich

Pierwsze ślady parasoli widoczne były w starożytnym Egipcie, gdzie spełniały swoją pierwotną funkcję, to jest chroniły przed słońcem. Parasole w dawnych czasach były symbolem luksusu, dlatego też w starożytnej Grecji czy starożytnym Rzymie przedmioty te widoczne są wyłącznie nad głowami najważniejszych wówczas osób. Pierwsze wodoodporne parasole wymyślono w Chinach. Były niewielkie, lekkie i dodatkowo przepięknie zdobione. Na jedwabiu i natłuszczonym papierze malowano pejzaże, ptaki oraz kolorowe kwiaty.

Parasol (nie tylko) na znaczkach pocztowych

Ciekawostką jest, że parasol pojawia się nie tylko na kolekcjonerskich znaczkach pocztowych. Przedmiot ten obecny jest także w kulturze czy sztuce. Najbardziej znany parasol pojawia się w musicalu pod tytułem Deszczowa piosenka. Z czarnym parasolem w rękach tańczy Don Lockwood i śpiewa znaną nam wszystkim piosenkę – Singing in the rain. W rolę głównego bohatera w tym filmie wcielił się amerykański aktor Gene Kelly. Z kolei najdroższym parasolem na świecie był parasol ze skóry krokodyla. Kosztował on 50 tysięcy złotych, a wykonany został przez firmę odzieżową Billionare Couture, którą założył Flavio Briatore.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.