Filtrowanie znaczków


  • do

Znaczki pocztowe Cyrk

Lista aktywnych filtrów
Liczba znaczków: 259

Cyrk

Cuda i dziwy. Magia będąca namiastką dzieciństwa przenosi dorosłych w świat iluzji. Arena, światła i muzyka, akrobaci demonstrujący swoją zręczność, dzikie zwierzęta słuchające potulnie treserów i niezwykli ludzie. Świat złudzeń, magii i radości. Niespodziewane piękno i zachwyt przepełniające widownie na wskroś. To właśnie cyrk, który jako element kultury i sztuki wielu krajów znalazł się na znaczkach pocztowych.

Cyrk na znaczkach kolekcjonerskich – klauni

Wśród kilkuset znaczków pocztowych przedstawiających cyrk, znajduje się liczna grupa takich, na których ukazują wizerunek klauna – jednego z najlepiej rozpoznawalnych symboli cyrku. Klauni gwarantują widzom dobrą zabawę, ponieważ ich rolą jest odgrywanie scen komediowych. Jeśli Twoja kolekcja znaczków opiera się właśnie o cyrk, nie może zabraknąć w niej kolorowych, groteskowych postaci, bez których nie sposób wyobrazić sobie cyrkowego przedstawienia.

Cyrk na znaczkach pocztowych – akrobaci

Tym, co najbardziej zapiera dech w piersiach w czasie cyrkowych pokazów, są właśnie pokazy akrobatów. Ich nadludzkie wręcz zdolności budzą podziw widzów, a następnie wywołują salwę oklasków. Znaczki pocztowe z cyrkiem dostępnie w sklepie filatelistycznym Znaczkopol.pl przedstawiają akrobatów na trapezach, linach, bicyklach oraz prezentujących żonglerkę. Stanowią zatem gratkę nie tylko dla miłośników cyrku, ale również kultury fizycznej.

Znaczki pocztowe z cyrkiem i dzikimi zwierzętami

Lubianym przez widzów elementem cyrkowych przedstawień są pokazy tresowanych dzikich zwierząt. Nierzadko budzą one przerażenie i lęk, jednak końcowy efekt daje piorunujące wrażenie. W naszej ofercie znajdziesz znaczki pocztowe z dzikimi kotami, znaczki pocztowe ze słoniami, znaczki kolekcjonerskie z końmi, znaczki kolekcjonerskie z niedźwiedziami czy znaczki pocztowe z wielbłądami. Chociaż dzisiaj, ze względu na prawa zwierząt, coraz więcej cyrków rezygnuje z ich pokazów, nie zmienia to faktu, że przez wiele lat zwierzęta były nieodłącznym cyrkowego show. Oznacza to, że w kolekcji znaczków pocztowych z cyrkiem nie może zabraknąć egzemplarzy właśnie z dzikimi zwierzętami, przystrojonymi w artystyczne kostiumy lub wykonującymi różne ewolucje.


Drogi użytkowniku
Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.