Masz pytania?

Większość odpowiedzi na nutujące Ciebie pytanie znajduję się w zakładce POMOC.
Jeśli Twoje pytanie wykracza poza zgromadzoną bazę pytań zapraszamy do kontaktu po przez formularz lub telefonicznie.

Znaczki pocztowe Banki

Banki

Historycy uważają, że pierwsze banki powstały na terenie dzisiejszych Włoch już w XII wieku. Oznacza to, że instytucja banku liczy już sobie około 900 lat! Dzisiaj trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarki oraz obieg pieniądza bez banków. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kiedy banki gromadziły przede wszystkim ogromne zasoby złota, musiały być niemalże warownymi budowlami, które odstraszały złodziei, ale również wzbudzają ogromne wrażenie u każdego, kto na nie spogląda. Zobacz, jakie znaczki pocztowe z bankami znajdują się w ofercie sklepu filatelistycznego Znaczkopol.pl.

Banki na znaczkach pocztowych i całostkach

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko znaczki pocztowe, ale również inne pamiątki pocztowe, na których występują budynki banków. Wśród nich miedzy innymi całostki, zestawy znaczków oraz pierwsze dni wydania. Jako że banki funkcjonują na całym świecie, oferujemy znaczki pocztowe, które przedstawiają banki z różnych części świata.

Znaczki z bankami – gratka dla architektów

Budynki banków były bardzo często stawiane w strategicznych punktach miast. Dlatego banki na znaczkach kolekcjonerskich są bardzo ciekawym uzupełnieniem kolekcji, która zawiera znaczki pocztowe z architekturą. Posiadamy znaczki z bankami funkcjonującymi w starych, potężnych budynkach, w których mieściły się pełne złota skarbce, jak również w nowoczesnych, szklanych wieżowcach, w których codziennie przeprowadza się tysiące operacji bankowych z udziałem elektronicznych pieniędzy.

Drogi użytkowniku
Klikając przycisk"Przejdź do serwisu" zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych po przez wykorzystanie plików cookies lub podobnych technologii przez administratora serwisu w celu świadczenia usługi zgodnie z postanownienami RODO. Szczegóły dostępne w regulaminie.